Česnakai: kraujagyslių stiprinimas ir valymas

Česnakai: kraujagyslių stiprinimas ir valymas


Viena pagrindinių daugelio lėtinių ligų priežasčių – sutrikusi kraujotaka. Tad laiku atkreipti dėmesį į kraujagyslių būklę yra labai svarbu.


Remigija Zinkevičienė


Tinkama mityba


Kraujagyslių būklei labai svarbi yra tinkama mityba.


* Specialistai pataria kasdien suvalgyti po 150–200 gramų avižinės ar kvietinės košės. Šiuose produktuose yra daug ląstelienos ir B grupės vitaminų, kurie stiprina kraujagysles ir iš organizmo šalina toksines medžiagas.


* Patariama kasdien suvartoti po šaukštą sėmenų ar alyvuogių aliejaus. Jį galima naudoti ruošiant salotas, sriubas arba tiesiog suvalgyti su duona. Sėmenų ir alyvuogių aliejuje gausu vitamino E, kuris stiprina ir minkština kraujagysles. Be to, šiuose aliejuose gausu žarnyno darbą gerinančių antioksidantų.


* Jei iki pietų dar toli, o jaučiatės išalkę, suvalgykite kelis graikinius riešutus. Šiuose riešutuose gausu vitaminų, linolo rūgšties, kalio ir kalcio, kurie minkština ir praplečia kraujagysles. Pasak dietologų, žmonių, kurie valgo graikinių riešutų, kraujagyslės gerokai elastingesnės, o kraujotaka – geresnė. Medžiagų, minkštinančių kraujagysles bei gerinančių širdies darbą, yra ir migdoluose.

REKLAMA


* Patariama vartoti rūgštaus pieno produktų, nes juose gausu kraujagyslių sieneles stiprinančio kalcio bei bakterijų, padedančių išlaikyti žarnyne sveiką mikroflorą.


* Reguliariai gerkite žaliosios arbatos. Į arbatą dar galte įberti vaistinių melisų ar mėtų lapelių.


* Reikėtų mažiau vartoti riebaus, aštraus, rūkyto ir sūraus maisto.


Vaistai iš virtuvės


* Lygiomis dalimis sumaišykite ridikų sulčių ir medaus. Mėnesį gerkite šio mišinio po šaukštą 2 kartus per dieną. Tokį gydymąsi galite kartoti 2–3 kartus per metus.


* Sumalkite po kilogramą salierų ir petražolių šaknų bei 2 citrinas. Į tyrę įmaišykite stiklinę medaus. Vartokite šio mišinio rytais po 2–3 šaukštus prieš valgį. Mišinį laikykite šaldytuve.


* Iš agurkų, salierų ir petražolių pasigaminkite kraujagyslėms naudingą kokteilį: plaktuvu suplakite 3 susmulkintus agurkus, po ryšulėlį salierų stiebų ir petražolių.

REKLAMA


* Kraujagysles stiprina krienai. Sutarkuokite 250 g krienų šaknų, juos užpilkite 3 litrais verdančio vandens, pavirkite 20 min. ant mažos ugnies, nukoškite, palikite atvėsti. Gerkite krienų nuoviro po pusę stiklinės 3 kartus per dieną.


Gydymas česnakais


Populiariausias kraujagyslių valymo ir minkštinimo būdas vartojant česnakus žinomas nuo gilios senovės. Kraujagyslės tampa elastingesnės, išnyksta infarkto grėsmė, dingsta ūžesys galvoje bei galvos svaigimas, pagerėja regėjimas, be to, sąnariuose sumažėja riebalinių ir kalkinių nuosėdų.


* Susmulkinkite 50 g česnakų, užpilkite puse litro vandens, pavirkite 5 min. ant mažos ugnies, nukoškite ir palikite atvėsti. Į nuovirą supilkite vienos citrinos sultis ir įdėkite 6 šaukštelius medaus. Viską gerai išmaišykite ir supilkite į tamsaus stiklo butelį. Gerkite nuoviro po 50 g rytais ir vakarais.


* Sutrinkite ir sumaišykite 200 g česnakų ir kilogramą spanguolių, palikite šią tyrę tamsioje vietoje 12 val. nusistovėti, paskui į mišinį įdėkite pusę kilogramo medaus, gerai išmaišykite ir palaikykite šaldytuve dar 2 savaites. Gerkite šio mišinio po šaukštą pusvalandį prieš valgį.


* Galite vartoti česnakų ir citrinų mišinio: sutarkuokite 300 g česnakų, suberkite į stiklainį, užpilkite 3 citrinų sultimis. Stiklainį apriškite marle. Prieš vartojimą mišinį pamaišykite. Gerkite mišinio po šaukštelį, išmaišytą virinto vandens stiklinėje.Vaistinių augalų pagalba


* Kraujagysles stiprina, valo ir praplečia krapų sėklų antpilas. 2 šaukštelius krapų sėklų užpilkite 300 ml verdančio vandens, uždenkite ir palikite valandą nusistovėti, nukoškite. Gerkite antpilo po pusę stiklinės 3 kartus per dieną.


* Susmulkinkite ir lygiomis dalimis sumaišykite kiaulpienių, paprastųjų varpučių ir vaistinių putoklių šaknų bei paprastųjų kraujažolių žolės. Šaukštą šių augalų mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, palikite valandą nusistovėti, nukoškite. Valydami, stiprindami kraujagysles ir gydydami aterosklerozę išgerkite šį antpilą prieš pusryčius.


* Dobilų antpilas: 40 g raudonųjų dobilų žiedų užpilkite puse litro degtinės arba spirito, palikite 10 parų nusistovėti ir nukoškite. Norėdami išvalyti ir sustiprinti kraujagysles, taip pat nuo aterosklerozės gerkite antpilo po šaukštą (su vandeniu) pusvalandį prieš valgį ir vakare, prieš miegą. Taip gydykitės mėnesį, padarykite 10 dienų pertrauką ir gydymą, jei reikės, pakartokite.


Kraujagysles stiprinančios procedūros


Apatinės kūno dalies (kojų) kraujotaką gerina šie pratimai:


* Pasistiebkite ant pirštų galų 20 kartų.


* Pasistiebkite ant pirštų galų, paskui pakaitomis vieną ir kitą kulną nuleiskite ant grindų. Kartokite 20–30 kartų.


* 10 kartų sulenkite kojas per kelius.


* Lipdami aukštyn kojas stenkitės statyti taip, kad jos remtųsi pirštų galais.


Vandens procedūros – veiksmingiausias kraujagyslių stiprinimo būdas. Kraujagysles ypač stiprina kontrastinio vandens dušas bei kojų apliejimai šalto vandens srove: pirmiausia apliekite dešinę koją ir kilkite aukštyn iki kirkšnies, paskui vidine kojos puse grįžkite iki pėdos. Tą patį pakartokite ir kairei kojai. Procedūrą kartokite 2–3 kartus per dieną šaltu vandeniu apliedami kiekvieną koją po 2 kartus.