Lenkijos ragina neapsigauti: A. Lukašenka tėra platesnio plano vykdytojas, o režisierius sėdi Maskvoje

Lenkijos ragina neapsigauti: A. Lukašenka tėra platesnio plano vykdytojas, o režisierius sėdi Maskvoje


„Aliaksandras Lukašenka yra platesnio plano vykdytojas, o režisierius yra Maskvoje“, - pareiškė antradienį interviu Lenkijos radijui šios šalies užsienio reikalų ministras Zbigniewas Rau.


Pasak Lenkijos diplomatijos vadovo, dirbtinai sukelta migracijos ir politinė krizė yra iššūkis ne tik Europos Sąjungai, bet ir NATO. Jis priminė praėjusią savaitę įvykusį savo pokalbį su JAV valstybės sekretoriumi Antony`iu Blinkenu ir pabrėžė, kad Lenkija ir Jungtinės Valstijos laiko pasienyje su Baltarusija susiklosčiusią situaciją platesnių veiksmų, kurių imasi Rusija, dabar vėl telkianti savo kariuomenę prie Ukrainos sienos, fragmentu.


„Labai svarbu, kad Lenkija formuoja savo partnerių Europos Sąjungoje ir NATO nuomonę apie šią politinę krizę“, - teigė Z. Rau. Jis patikino, kad tiek Europos Sąjungoje, tiek NATO jaučiama vienybė šiuo klausimu. Lenkijos URM vadovas pridūrė, kad artimiausiame NATO šalių užsienio reikalų ministrų posėdyje Rygoje daugiausia dėmesio bus skiriama Rusijos ir Baltarusijos sukeltai krizei.

REKLAMA


Pasak Z. Rau, NATO šalių žvalgyba patvirtina, kad Rusija telkia savo pajėgas prie Ukrainos sienos. „Rusija realizuoja sienų keitimo scenarijų. Nuo šios Kremliaus politikos pirmiausia nukentėjo Sakartvelas, o paskui – Ukraina. Jokia žvalgyba negali nustatyti, koks galutinis Rusijos veiksmų Ukrainos atžvilgiu tikslas. Rusijai labai naudingi įšaldyti konfliktai. Ji nori savo sukeltuose konfliktuose imtis taikdarės vaidmens“, - sakė Lenkijos užsienio reikalų ministras.


„Lenkija yra pasirengusi deryboms su Rusija, bet, mūsų nuomone, derybos dėl Lenkijos ir Baltarusijos santykių turėtų būti vedamos su Baltarusijos opozicija, ir mes tai darome“, - pabrėžė Z. Rau.