Įtampa prie sienos su Baltarusija auga: Lenkija didina karių skaičių

Įtampa prie sienos su Baltarusija auga: Lenkija didina karių skaičių


Lenkija dėl besitęsiančio migrantų srauto padidino pasienyje su Baltarusija dislokuotų karių skaičių.


Šalies gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas trečiadienį pranešė, kad pasieniečiams dabar talkina 3 tūkst. karių – palyginti su praėjusia savaite, šis skaičius yra 600 didesnis.


„Šiuo metu svarbiausia užduotis – apsaugoti sieną su Baltarusija. Artimiausiomis dienomis prie Lenkijos–Baltarusijos sienos patruliuos kariniai sraigtasparniai“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė M. Blaszczakas.


Praėjusį ketvirtadienį parlamentas Varšuvoje dviem mėnesiais pratęsė pasienyje su Baltarusija galiojančią nepaprastąją padėtį.


Antradienį Lenkijos pasieniečiai, remiantis jų pateikta informacija, sulaikė 13 migrantų.


Vyriausybė Varšuvoje kaltina Baltarusijos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką padedant pabėgėliams iš konflikto zonų pasiekti išorines Europos Sąjungos (ES) sienas, taip siekiant sukurti krizę.

REKLAMA


Valdžios institucijos Baltarusijoje savo ruožtu kaltina Vakarus sukūrus chaosą šiuose konflikto apimtuose regionuose ir esą būtent tai priverčia žmones ieškoti geresnio gyvenimo.


A. Lukašenka gegužės pabaigoje paskelbė, kad Minskas nebetrukdys migrantams keliauti toliau į ES – tai reakcija į sugriežtintas sankcijas Baltarusijai.


Lenkija palei savo 418 kilometrų ilgio sieną su Baltarusija šiuo metu tiesia tvorą.