Naują ministrą įvertinęs S. Krėpšta: jis turi daug patirties, atsvarą Seime

Naują ministrą įvertinęs S. Krėpšta: jis turi daug patirties, atsvarą Seime


Šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta teigia, kad sprendimas buvusį Seimo Ekonomikos komiteto pirmininką Rimantą Sinkevičių paskirti naujuoju ekonomikos ir inovacijų ministru buvo padarytas atsižvelgus į dabartinį kontekstą – būtinybę peržiūrėti ekonomikos skatinimo priemonių įgyvendinimą, viešųjų pirkimų efektyvinimo procesus, taip pat – regioninės politikos aspektus.


S. Krėpštos teigimu, iš R. Sinkevičiaus tikimasi ne didelių struktūrinių pokyčių, kam tiesiog nebėra laiko, tačiau produktyvaus darbo ir konkrečių veiksmų, kuriuos galima įgyvendinti per keletą mėnesių.


„Buvo aptarti keletas konkrečių darbų. Laikas yra trumpas ir reikia susitelkimo. Ne laikas dabar būtų pradėti kažkokius struktūrinius, ilgalaikius žingsnius, kurie trunka keletą metų. Geriau imtis konkrečių darbų, kuriuos galima įgyvendinti per keletą mėnesių ir pasiekti rezultatų“, – ketvirtadienį LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ sakė prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas.


Pasak S. Krėpštos, Ekonomikos ir inovacijų ministerija taip pat turi uždavinį pasiruošti ekonominiams iššūkiams, kurie gali pasireikšti rudenį.


„Turime pasiruošti rudeniui, nes tikėtina, kad iš ekonomikos pusės tie pandemijos efektai labiausiai pasireikš rudenį per didesnį nedarbą, per stojančias eksporto rinkas. (...) Tikimės, kad naujas ministras susitelks ir su nauju įkvėpimu pasieks tam tikrų rezultatų iki rinkimų“, – teigė Prezidentūros atstovas.

REKLAMA


Laidos vedėjui paklausus, kuo R. Sinkevičius yra tinkamesnis eiti ministro pareigas nei vasario mėnesį prezidento ministru nepaskirtas Lukas Savickas, S. Krėpšta atsakė, kad šiuo metu reikėtų atsižvelgti į visiškai kitokį kontekstą ekonomikos srityje. Galiausiai, pažymėjo G. Nausėdos patarėjas, R. Sinkevičius turi įtaką Seime.


„Nereikėtų lyginti šių dviejų asmenų. Reikėtų atsiminti, kad ir kontekstas yra visiškai kitoks. Kai buvo teikiamas pirmasis kandidatas, koronaviruso nebuvo, ekonomikoje buvo visiškai kitokie prioritetai. Šiuo metu turime kitus prioritetus – verslo skatinimas, viešieji pirkimai. Paskirtas ministras turi daug patirties, atsvarą Seime. Tikimės, kad jis sugebės pasiekti tam tikrų rezultatų iki naujos kadencijos“, – pridūrė S. Krėpšta.