Knygų TOP3: geros idėjos skaitymui

Knygų TOP3: geros idėjos skaitymui


Savaitė.lt skaitytojams – 3 knygų, kurios padės turiningai praleisti laisvalaikį, pasiūlymai.


Bo Haeng Sunim / Kęstutis Marčiulynas „Nabi, arba gyvenimo teatras“


„Alma littera“


NABI – žodis, korėjietiškai reiškiantis „drugelis“. Jį autorius knygai pavadinti pasirinko sąmoningai. O štai arabiškai žodis „nabi“ – pranašas. Ar šis reikšmių žaidimas tik atsitiktinumas, ar tai dalis autoriaus sumanymo? Nuo Kęstučio iki Bo Haeng Sunimo – Kęstučio gyvenimo teatras: vaikystė, paauglystė, branda, vienuolystė.


Lyg vėjo gūsis iš Korėjos į leidyklą Lietuvoje užklysdavo laiškai, žinutės, kartais fotografijos ar garso įrašai. Jie ir sugulė į knygą. Žinojome tik tiek, kad knygoje turi tilpti ir Kęstučio biografija, ir mokymas, ir mokymasis, ir menas, ir tyla. Daug tylos. Kad būtų galima išgirsti, kas nepasakyta žodžiais. O kartais gal ir negali būti pasakoma. Tokia išėjo ir ši nedidukė knyga, lyg juokas, lyg tarp kitko, bet apie tai, iš ko susideda žmogaus gyvenimas.

REKLAMA


Bo Haeng Sunim /Kęstutis Marčiulynas – aktorius, režisierius, rašytojas ir pirmas lietuvis vyras tapęs dzen budistų vienuoliu.


Hallgrimur Helgason „60 kilogramų saulės šviesos“


„Alma littera“


„1000° moteris“ knygos autorius H. Helgasonas naujame savo romane pasakoja apie vargingiausią ir šalčiausią Europos valstybę XIX–XX a. sandūroje. „60 kilogramų saulės šviesos“ – romanas, kuriame vieno žmogaus istorija atkartoja visos Islandijos istorinį lūžį, šaliai sukant modernizmo keliu.


Atokiame Islandijos fjorde gyvenantis Eilivas Gudmundsonas grįžta namo iš savaitę trukusios kelionės, tačiau namų neberanda – juos palaidojusi sniego lavina. Per stebuklą išgyvena tik kūdikis, besimaitinęs kartu su juo užverstos karvės pienu. Taip prasideda nepaprasta Eilivo sūnaus Gesto gyvenimo istorija, neatskiriamai susipynusi ir su visos islandų tautos atgimimu.

REKLAMA


2018 m. Islandijos literatūros premija apdovanotoje knygoje H. Helgasonas su humoru ir jautrumu pasakoja apie turbūt didžiausią Islandijos permainų laikotarpį – kai į šimtmečius nesikeitusį tautos gyvenimo būdą įsiveržė naujos tradicijos ir vertybės, privertusios islandus pasukti nauju keliu.


Paskutinį šios knygos puslapį skaitytojas užvers sujaudintas, sužavėtas ir praturtėjęs. Jis bus verkęs ir juokęsis, išgyvenęs užuojautą bei viltį.


Zigmas Vitkus „Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“


„Alma littera“


Gyvai parašyta, šmaikščiai iliustruota ir istoriškai tiksli knyga vaikams (ir suaugusiems!) apie Lietuvos valdovus.


Knygoje pristatomi valdovai – nuo įprastai vadinamų „didžiaisiais“ iki mums mažai žinomų, turi daug ką papasakoti apie savo vaikystę, tėvus, mokslus, meilę ir atėjimą į valdžią. Knygoje išryškinami kiekvieno valdovo valdymo bruožai ir reikšmė Lietuvos istorijai, daug dėmesio skiriama ir valdovų charakteriui, mintims, planams – apie visa tai jie pasakojasi patys! Kiekvieno valdovo pasakojimą lydi istoriko komentaras – kritiškas valdovo veiklos apibendrinimas.


Zigmas Vitkus – istorijos mokslų daktaras, kuriam rūpi ne tik istoriniai tyrimai, bet ir Lietuvos istorijos populiarinimas. Jis yra išleidęs dvi pažintines knygas vaikams „Lietuvos kasdiena“ ir „Lietuvos istorija“.Inga Dagilė kurdama piešinius daug domėjosi Lietuvos valdovais, todėl jos iliustracijose atsispindi tam metui būdinga apranga, ginklai, įvairūs daiktai ir jų puošyba.


Daugiau įdomių ir aktualių straipsnių rasite žurnale „Savaitė“. Jį galite gauti tiesiai į savo namus – užsiprenumeravę arba skaityti elektroninę žurnalo versiją.