Nuo gruodžio Varšuvą ir Krokuvą bus galima pasiekti traukiniais

Nuo gruodžio Varšuvą ir Krokuvą bus galima pasiekti traukiniais


„Lietuvos geležinkelių“ grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ nuo gruodžio 11 d. pradės keleivius traukiniais vežti į Varšuvą. Tarptautiniu traukinių maršrutu kasdien bus galima pasiekti tiek Lenkijos sostinę, tiek antrą pagal dydį šalies miestą – Krokuvą.


Traukiniai tarp Lietuvos ir Lenkijos kursuos maršrutu Vilnius–Kaunas–Varšuva–Krokuva. „LTG Link“ traukinys iš Vilniaus vyks per Kauną į Mockavą, kur keleiviai bus kviečiami persėsti į Lenkijos bendrovės „PKP Intercity“ traukinį ir tęsti kelionę į pasirinktą Lenkijos miestą.


„Lietuvos ir Lenkijos sostines sujungsiantis keleivinis traukinys – abiejų šalių susisiekimo ministrų šiemet pasirašyto susitarimo rezultatas. (...) Tikimės, kad dabartinis maršrutas bus tarsi įvadas į „Rail Baltica“ linijos atidarymą ir, žinoma, ateityje galėsime pas kaimynus keliauti traukiniu gerokai greičiau ir patogiau (...)“, – sako susisiekimo viceministrė Loreta Maskaliovienė.


„Patogiai ir tvariai keliauti bus galima iš Vilniaus, Kauno ir Marijampolės, o šiuos miestus pasiekti kitais Lietuvoje organizuojamais maršrutais. Kol kas tarptautinis susisiekimas bus vykdomas jungtiniais reisais“, – pranešime teigia „LTG Link“ vadovas Linas Baužys.

REKLAMA


Iš Vilniaus traukinys išvyks kiekvieną dieną 12 val. 10 min., iš Kauno – 13 val. 20 min. Į Varšuvos centrinę stotį traukinys vietos laiku atvyks 20 val. 13 min., į Krokuvos – 23 val. 39 min.


Iš Krokuvos į Vilnių traukinys kiekvieną dieną išvyks 4 val. 01 min., iš Varšuvos – 07 val. 35 min. Šis traukinys Kauną pasieks 16 val. 25 min, o Vilnių – 17 val. 34 min. Lietuvos laiku.


„Kelionė nuo Vilniaus iki Varšuvos su persėdimu truks apie 9 val. Keliaujantiems į Varšuvą standartinio bilieto kaina sieks vos 25 Eur, o vykstantiems į Krokuvą – 30 Eur. Kartu keliaujantiems vaikams iki 12 metų taikomos nuolaidos. Kasdieniai traukiniai į Varšuvą važiuos ir per Balstogę, taip pagerindami vasarą atnaujintą susisiekimą su šiuo Lenkijos miestu“, – rašoma pranešime.


Keliaujantiems tarptautiniu maršrutu primenama su savimi turėti asmens tapatybės dokumentus. Šiuo tarptautiniu maršrutu bus galima vežtis asmeninį rankinį bagažą, dviračius (iš anksto įsigijus pervežimo paslaugą), o turint veterinarijos gydytojo išduotą pažymą apie gyvūno sveikatą – keliauti su augintiniais. Fiksuota dviračio vežimo kaina visame maršrute – 10 Eur, šuns – 5 Eur.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 47 (2022)

    Savaitė - Nr.: 47 (2022)