Seniausias pasaulyje pašto ženklas aukcione parduotas už 4,5 mln.

Seniausias pasaulyje pašto ženklas aukcione parduotas už 4,5 mln.


Ko gero seniausias pasaulyje pašto ženklas aukcione Londone parduotas už mažesnę sumą nei tikėtasi. 1840 metų pirmojo leidimo „Penny Black“ naują savininką surado už 4,46 mln. eurų.


„Sotheby‘s“ aukcionų namai tikėjosi pašto ženklą parduoti už 4-6 mln. svarų. Svarstyta, kad už jį gali būti paklota net rekordinė suma. 2014-aisiais „Sotheby‘s“ aukcionas „British Guiana One-Cent Magenta“ pašto ženklą pardavė už 8,4 mln. eurų.


Pastaruoju metu pašto ženklas priklausė britų kolekcininkui ir verslininkui Alanui Holyoake‘iui, kuris jį prieš 10 metų įsigijo už mažiau nei 60 000 eurų. Spėjama, kad yra dar du panašiai gerai išsilaikę to paties tiražo „Penny Black“ egzemplioriai, abu jie yra Britų pašto muziejaus kolekcijoje.


„Tai yra pats pirmasis pašto ženklas, visų pašto ženklų pirmtakas ir neabejotinai reikšmingiausias egzempliorius filatelijos istorijoje“, - sakė aukciono vadovas Henry‘is House‘as, ragindamas įsigyti „Penny Black“.


Pašto ženklą, priklijuotą ant britų pašto reformatoriaus ir parlamentaro Roberto Wallace‘o dokumento „Wallace Document“, puošia karalienės Viktorijos profilis.