M. Jordano sportbačiai aukcione parduoti už beveik 1,5 mln. dolerių

M. Jordano sportbačiai aukcione parduoti už beveik 1,5 mln. dolerių


NBA legendos Michaelo Jordano sportiniai bateliai aukcione parduoti už įspūdingą 1,47 mln. dolerių (1,26 mln. eurų) sumą.


Batelius įsigijo kolekcininkas Nickas Fiorella, sekmadienį pranešė aukcionų namai „Sotheby's“. Anot jų, šiuos „Nike Air Ship“ sportbačius M. Jordanas avėjo per pirmąjį savo NBA sezoną 1984-aisiais.


Raudonos ir baltos spalvos sportiniai bateliai prieš tai priklausė Denverio „Nuggets“ komandos kamuolių padavinėtojui, kuriuos jis buvo gavęs kaip dovaną.


Anksčiau šiais metais aukcione už 1,8 mln. dolerių taip pat parduoti JAV reperio Kanye Westo 2008 m. „Grammy“ apdovanojimų metu avėti sportbačiai – tai buvo didžiausia aukcione kada nors sumokėta suma už sportinių batelių porą, teigė „Sotheby's“.


Juodi odiniai sportbačiai buvo sukurti specialiai K. Westo pasirodymui ir, kaip manoma, davė pradžią jo vėlesnei sportinių batelių linijai.


Neįprasti sportbačiai pastaruoju metu ne kartą patraukė žiniasklaidos dėmesį dėl didelių aukcionuose paklotų sumų.


Praėjusiais metais už 162 500 dolerių parduoti „Nike“ sportbačiai, kuriuos rankomis prieš 50 metų pagamino vienas šios bendrovės įkūrėjų. Pernai už 560 tūkst. dolerių taip pat parduoti dar vieni M. Jordano avėti sportiniai bateliai.