Naujas antirekordas Vokietijoje: per parą užfiksuota 16,7 tūkst. koronaviruso atvejų

Naujas antirekordas Vokietijoje: per parą užfiksuota 16,7 tūkst. koronaviruso atvejų


Vokietijoje per parą nustatyti 16 744 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai – daugiausia nuo pandemijos pradžios. Tai ketvirtadienį pranešė Roberto Kocho institutas.


Ankstesnis antirekordas buvo užfiksuotas diena anksčiau – 14 964 atvejai per 24 valandas.


Iki šiol Covid-19 buvo diagnozuotas 481 013 Vokietijos gyventojų, nuo komplikacijų mirė 10 272 infekuotieji.


Trečiadienį VFR valdžia nusprendė įvesti naujų visuomenės gyvenimo apribojimų, kad užkirstų kelią koronaviruso plitimui. Nuo lapkričio 2 d. mažiausiai mėnesiui uždaromi restoranai ir barai, patiekalus ir gėrimus bus leidžiama pardavinėti tik išsinešti. Nutrauks darbą kūno rengybos klubai, tatuiruočių salonai, baseinai, grožio salonai, teatrai, kino teatrai ir koncertų salės. Lapkričio mėnesį visos futbolo Bundeslygos rungtynės vyks be žiūrovų.


Skirtingai nuo pavasario karantino dirbs vaikų darželiai ir mokyklos, kirpyklos ir parduotuvės, bet bus privalu laikytis atitinkamų higienos reikalavimų ir socialinio atstumo. Viešose vietose bus leidžiama susitikti ne daugiau kaip dviejų namų ūkių atstovams. Nakvoti viešbučiuose bus galima tik esant didelei būtinybei ir ne turistiniais tikslais.

REKLAMA


Vokietijoje įvedamas dalinis karantinas


Vokietijoje mėnesiui įvedamas dalinis karantinas, apimantis restoranų, sporto salių ir teatrų uždarymą, trečiadienį paskelbė kanclerė Angela Merkel, rašo „Reuters“.


„Veiksmų reikia imtis dabar“, – sakė kanclerė, pridurdama, kad padėtis „labai rimta“.


Nuo lapkričio 2 dienos privačiuose susibūrimuose bus leidžiamas ne daugiau kaip 10 žmonių iš daugiausiai dviejų namų ūkių dalyvavimas. Taip pat uždaromi visi restoranai, barai, teatrai, kino teatrai, baseinai ir sporto salės bei atšaukiami koncertai.


Žmonių bus prašoma nekeliauti asmeninėmis, nebūtinomis priežastimis, o nakvynės viešbučiuose bus leidžiamos tik keliautojams verslo reikalais. Atviromis liks mokyklos ir darželiai.


Vokietija anksčiau buvo giriama už tai, kad gebėjo infekcijų ir mirčių lygius išlaikyti žemesnius nei daugumoje kaimyninių valstybių, tačiau šalį dabar itin smarkiai veikia antroji viruso banga. Šalyje pastarąją parą patvirtinti 14 694 infekcijos atvejai, trečiadienį pranešė Roberto Kocho institutas.

REKLAMA


Mirčių skaičius per parą padidėjo 85, iki 10 193. Imta baimintis dėl šalies sveikatos priežiūros sistemos, A. Merkel anksčiau perspėjus, kad ji gali būti visiškai parklupdyta, jei infekcijų skaičiai toliau augs.


„Mūsų sveikatos sistema šiandien dar gali tvarkytis su esamais iššūkiais, tačiau, esant tokiam infekcijos greičiui, ji savo galimybių ribas pasieks per kelias savaites“, – sakė A. Merkel.


Ji pridūrė, kad sveikatos pareigūnams pavyko nustatyti tik 25 proc. protrūkių kilmę, o tai reiškia, jog sunku pasakyti, kokie socialinio gyvenimo aspektai prisideda prie antrosios viruso bangos.


Bulgarijoje vėl užfiksuotas užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičiaus paros prieaugio rekordas


Bulgarijos medikai per pastarąsias 24 valandas užfiksavo 2 760 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų (191 daugiau negu diena anksčiau). Tai didžiausias paros prieaugis nuo pat pandemijos pradžios.


Kaip pranešė ketvirtadienį Bulgarijos sveikatos apsaugos ministerija, bendras infekuotųjų skaičius šalyje išaugo iki 45 461.


Daugiausia užsikrėtusiųjų išaiškinta Sofijoje (1 075), Plovdive (206) ir Blagojevgrade (160).


Per parą Bulgarijoje mirė 36 pacientai, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, bendras mirčių skaičius padidėjo iki 1 197.


Pasak ministerijos atstovų, Bulgarijos ligoninėse trūksta personalo. Tarp medikų užfiksuoti 2 087  užsikrėtimo Covid-19 atvejai.Apie pirmuosius koronaviruso atvejus Bulgarijoje buvo pranešta kovo 8 d. Šalyje paskelbta nepaprastoji epidemiologinė padėtis, kurią vyriausybė pratęsė iki lapkričio pabaigos.


Nuo ketvirtadienio vyresniųjų klasių moksleiviai ir studentai pereina prie nuotolinio mokymosi. Naktinės diskotekos ir klubai uždaromi mažiausiai dviem savaitėms.

Indijoje nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius viršijo 8 mln.


Indijoje nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius per parą padidėjo 49 881 ir pasiekė 8 040 203. Tai ketvirtadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ir šeimos gerovės ministerija.


Mirčių skaičius per parą išaugo 517 ir pasiekė 120 527.


Indija užima antrąją vietą pasaulyje pagal infekuotųjų skaičių, nusileisdama tik Jungtinėms Valstijoms (per 8,8 mln. užsikrėtusiųjų), ir trečiąją pagal mirčių skaičių po JAV (daugiau kaip 227 tūkst.) ir Brazilijos (daugiau kaip 158 tūkst).


Nuo koronaviruso labiausia nukentėjusios Indijos valstijos - Maharaštra (1 660 766 infekuotieji), Andhra Pradešas (814 744) ir Karnataka (812 784).
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)