Gardiems pietums – žiedinių kopūstų kepsnys su pievagrybių padažu (video)

Gardiems pietums – žiedinių kopūstų kepsnys su pievagrybių padažu (video)


INGREDIENTAI:


1 didelė žiedinio kopūsto galva;
90 g. sviesto;
1 raudonasis svogūnas;
3 česnako skiltelės;
250 g. pievagrybių;
1 v.š. džiovinto šalavijo;
1 v.š. džiovinto čiobrelio;
3 v.š. miltų (padažui);
480 ml. pieno (padažui);
druskos, pipirų;
250 g. miltų;
60 g. kukurūzų krakmolo;
2 a.š. česnakų miltelių;
2 a.š. svogūnų miltelių;
2 a.š. paprikos miltelių;
3 kiaušinių;
100 ml. pieno;
aliejaus kepimui;
sauja petražolių.


GAMINIMAS:


1. Nuplaukite kalafiorą, išpjaukite lapus ir supjaustykite jį į kelis didkepsnius (apie 3 cm storio). Likusius nutrupėjusius kalafioro gabaliukus taip pat panaudokite kepimui.


2. Pjaustytą kalafiorą dėkite į verdantį vandenį ir apvirkite kelias minutes. Išvirusius daržovės gabalus padėkite ant popierinių rankšluostukų ir palaukite, kol išgaruos vanduo.


3. Keptuvėje ištirpinkite sviestą. Ant jo pakepinkite smulkiai pjaustytą svogūną ir česnako skilteles. Kai šie apkeps, sudėkite į keptuvę smulkiai pjaustytus pievagrybius, šalavijus, čiobrelius ir kepkite, kol pievagrybiai suminkštės. 

4. Į pievagrybius suberkite miltus, su jais išmaišykite pievagrybius ir po truputį supilkite pieną. Pagardinkite druska, pipirais ir palikite kelioms minutėms troškintis, kol padažas sutirštės.

REKLAMA


5. Į vieną platų indą suberkite miltus, kukurūzų krakmolą, česnakų, svogūnų, paprikos miltelius ir išmaišykite. Kitame inde išplakite kiaušinius ir sumaišykite juos su pienu.


6. Kiekvieną žiedinio kopūsto dalį išvoliokite miltų mišinyje, tuomet pamirkykte kiaušinių ir pieno plakinyje ir vėl voliokite miltuose. Kalafiorų kepsnius kepkite iki 160 laipsnių įkaitintame aliejuje, kol gražiai apskrus. Su mažais kalafiorų gabaliukais, likusiais nuo pjastymo, padarykite tą patį.


7. Kalafiorų kepsnius patiekite su paruoštu pievagrybių padažu ir pagardinkite smulkintomis petražolėmis.


Skanaus!