JAV: nėra „jokių ženklų“, kad Iranas nori grįžti prie branduolinių derybų stalo

JAV: nėra „jokių ženklų“, kad Iranas nori grįžti prie branduolinių derybų stalo


JAV teigia, kad Iranas nėra davęs „jokių ženklų“, jog nori grįžti prie derybų stalo dėl branduolinės sutarties atgaivinimo.


„Kol kas tikrai nėra jokių ženklų, teigiamų ženklų, kad Iranas yra pasirengęs grįžti... ir mėginti išspręsti likusias problemas“, – teigė vienas aukšto rango JAV pareigūnas.


Europos Sąjungos tarpininkaujamos derybos prasidėjo balandį Vienoje. Jų tikslas – atgaivinti 2015 m. tarp Teherano ir galingųjų pasaulio valstybių sudarytą branduolinę sutartį, kuri liko kyboti ant plauko, kai iš jos 2018 m. vienašališkai pasitraukė tuometis JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir sugriežtino Iranui taikomas sankcijas.


Derybos, kurių metu likusios šalys siekia įtikinti Vašingtoną grįžti į sutartį, o Iraną – laikytis savo branduolinių įsipareigojimų, yra įstrigusios nuo birželio, kai Irano prezidentu buvo išrinktas ultrakonservatyvių pažiūrų Ebrahimas Raisi.


D. Trumpo įpėdinis Joe Bidenas yra nurodęs norįs grįžti į sutartį, tačiau jo administracija yra išreiškusi nekantrumą dėl įstrigusių derybų.

REKLAMA


„Neturime tiesioginio kontakto su iraniečiais, tad mums sunku įvertinti optimizmo ir pesimizmo lygį“, – kalbėdamas su žurnalistais teigė pareigūnas.


Anot jo, kol kas „nenutiko nieko“, kad JAV galėtų įgyti optimizmo.


„Nesame nieko girdėję apie konkrečią datą ar apie Irano ketinimus tęsti Vienoje pradėtą darbą ir mėginti panaikinti spragas. Galimybių langas atviras, tačiau jis nebus atviras amžinai“, – pridūrė pareigūnas.