PSO: COVID-19 infekcijų skaičiai pasaulyje vėl auga

PSO: COVID-19 infekcijų skaičiai pasaulyje vėl auga


Pasaulyje vėl auga registruotų COVID-19 infekcijų skaičiai. Po šešias savaites trukusių mažėjimo tendencijų vėl fiksuojamas augimas, pirmadienį Ženevoje sakė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas. Išskyrus Afriką ir regioną vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje, visur stebimos didėjimo tendencijos. „Tai nuvilia, tačiau nėra netikėta“, - pabrėžė PSO vadovas.


To priežastys esą gali būti ribojimų švelninimai ir labiau užkrečiami naujų atmainų koronavirusai, taip pat „tai, kad žmonės yra mažiau atsargūs“, - kalbėjo T. A. Ghebreyesusas. Jis dar kartą įspėjo tarptautinę bendruomenę nesikliauti tik skiepais. Pagrindinės higienos taisyklės esą ir toliau yra kovos su pandemija pagrindas.


Džiugina tai, kad pagaliau prasidėjo medicinos personalo skurdesnėse šalyse skiepijimas, pavyzdžiui, Ganoje ir Dramblio Kaulo Krante, sakė T. A. Ghebreyesusas. Tačiau „apgailėtina, kad tai vyksta praėjus beveik trims mėnesiams po vakcinacijos starto kai kuriose ypač turtingose šalyse“.


PSO tikisi, kad iki gegužės pabaigos bus gauta 237 mln. vakcinos dozių, skirtų 142 skurdesnėms pasaulio šalims.