JAV atšaukė draudimą kariuomenėje tarnauti translyčiams

JAV atšaukė draudimą kariuomenėje tarnauti translyčiams


Naujasis JAV prezidentas Joe Bidenas atšaukė ginčytiną savo pirmtako Donaldo Trumpo nurodymą uždrausti tranlyčiams tarnauti ginkluotosiose pajėgose. Demokratas pasirašė įsaką, anot kurio, „visi amerikiečiai, kurie yra tinkami tarnauti Jungtinių Valstijų ginkluotosiose pajėgose, turi galėti tai daryti“, pranešė Baltieji rūmai.


„Prezidentas J. Bidenas mano, kad lytinė tapatybė neturėtų būti kliūtis karinei tarnybai ir kad Amerikos stiprybė yra įvairovėje“, - teigiama pranešime.


Translyčiais vadinami žmonės, kurie nesitapatina su savo biologine lytimi. Respublikonas D. Trumpas apie translyčių pašalinimą iš JAV ginkluotųjų pajėgų paskelbė 2017 metais, pasirašydamas du atitinkamus įsakus ir atšaukdamas atitinkamą savo pirmtako Baracko Obamos sprendimą.


D. Trumpas argumentavo, kad kariuomenei negalima užkrauti „milžiniškų medicininių kaštų“, kurių reikalauja translyčių tarnyba.


Dabar Baltieji rūmai pareiškė: „Leisti visiems amerikiečiams tarnauti savo šaliai vilkint uniformą yra geriau kariuomenei ir geriau šaliai“. Ginkluotosios pajėgos esą yra efektyvesnės, jei jose gali tarnauti visi.

REKLAMA


J. Bidenas atnaujino kelionių draudimą europiečiams


JAV prezidentas Joe Bidenas atnaujino draudimą užsieniečiams iš Europos atvykti į šalį. Ši priemonė, kuria siekiama apsisaugoti nuo naujos atmainos koronaviruso, bus taikoma ir kelionėms iš Pietų Afrikos. „Ekstremali padėtis, kurią sukėlė koronaviruso protrūkis Jungtinėse Valstijose, toliau kelia rimtą grėsmę mūsų sveikatai ir saugumui“, - sakoma pirmadienį J. Bideno pasirašytame įsake.


Baltųjų rūmų atstovė Jen Psaki spaudos konferencijoje sakė: „Tai nėra tinkamas metas atšaukti tarptautinius kelionių ribojimus“.


Kadenciją baigiantis prezidentas Donaldas Trumpas prieš savaitę nurodė atšaukti kelionių draudimą. Tada J. Bideno komanda iš karto pareiškė, kad ribojimai keliautojams iš Šengeno zonos, Didžiosios Britanijos, Airijos ir Brazilijos bus grąžinti.


D. Trumpas ribojimų švelninimą argumentavo tuo, kad kelionės į JAV nuo sausio 26 dienos ir taip bus galimos tik pateikus neigiamą koronaviruso testą.

REKLAMA


Nuo kovo europiečiai tik su kai kuriomis išimtimis gali įvažiuoti į JAV. D. Trumpas, be to, įvedė griežtą kelionių draudimą užsieniečiams iš Kinijos, Irano ir Brazilijos.


Prie JAV vairo praėjusį trečiadienį stojęs J. Bidenas kovą su pandemija paskelbė vienu svarbiausių savo tikslų. Pandemija JAV ir toliau nekontroliuojama. Johnso Hopkinso universiteto duomenys rodo, kad JAV iki šiol registruota per 25 mln. koronaviruso atvejų ir beveik 420 000 mirčių.