Rekordas: J. Bidenas JAV prezidento rinkimuose gavo daugiau kaip 80 mln. balsų

Rekordas: J. Bidenas JAV prezidento rinkimuose gavo daugiau kaip 80 mln. balsų


Demokratas Joe Bidenas JAV prezidento rinkimuose gavo daugiau kaip 80 mln. balsų, rodo „Cook Political Report“ skaičiavimas. Jis yra pirmasis kandidatas šalies istorijoje, sulaukęs tokio gyventojų pasitikėjimo.


Portalo duomenimis, J. Bidenas iki šiol surinko apie 51 proc. balsų, o Donaldas Trumpas – 47,1 proc. (73,8 mln.).


Savo balsą šių metų JAV prezidento rinkimuose atidavė daugiau kaip 156 mln. žmonių. Rinkėjų aktyvumas siekė daugiau kaip 66 proc.


Pensilvanija ir Nevada patvirtino J. Bideno pergalę rinkimuose


JAV Pensilvanijos ir Nevados valstijos antradienį oficialiai patvirtino demokrato Joe Bideno pergalę prieš Donaldą Trumpą per prezidento rinkimus šiose valstijose.


Pensilvanija skiria 20 rinkikų balsų, o Nevada – 6 balsus.


Pirmadienį rinkimų rezultatus patvirtino Mičigano valstija, skirianti 16 rinkikų balsų.


Pensilvanijos gubernatorius Tomas Wolfas antradienį per tviterį pranešė, kad Pensilvanijos valstybės departamentas patvirtino lapkričio 3 d. vykusio balsavimo rezultatus.

REKLAMA


„Šiandien Pensilvanijos valstybės departamentas patvirtino lapkričio 3 dienos JAV prezidento ir viceprezidento rinkimų Pensilvanijoje rezultatus“, – rašė gubernatorius T. Wolfas.


Netrukus po to žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad Nevados Aukščiausiasis teismas antradienį taip pat patvirtino J. Bideno pergalę per prezidento rinkimus valstijoje.


Kaip praneša CNBC, iš Skrantono miesto Pensilvanijoje kilęs J. Bidenas laimėjo šioje valstijoje, pelnydamas 50 proc. balsų. Dabartinis prezidentas D. Trumpas gavo 48,8 proc. balsų.


J. Bidenas Pensilvanijoje nugalėjo beveik 80 000 balsų persvara, o Nevadoje – 33 596 balsų persvara.


Prognozuojama, kad demokratas J. Bidenas iš viso užsitikrins 306 Rinkikų kolegijos balsus, o tai 36 balsais daugiau, nei reikia pergalei rinkimuose. Respublikonas D. Trumpas iš viso gaus 232 rinkikų balsus.


Prieš dieną D. Trumpas pažadėjo nebetrukdyti JAV vyriausybei teikti pagalbą išrinktojo prezidento J. Bideno pereinamojo laikotarpio komandai, tačiau vis dar nepripažįsta savo pralaimėjimo.

REKLAMA


Kiekviena JAV valstija privalo iki gruodžio pradžios oficialiai patvirtinti balsavimo rezultatus.


Jei rezultatai nebus užginčyti, tada sausio 6 d. JAV Kongresas patvirtins prezidento rinkimų rezultatus, o sausio 20-ąją įvyks J. Bideno inauguracijos ceremonija.


J. Bidenas pastaruoju metu kalbėjosi su daugiau kaip 20 pasaulio lyderių


Išrinktasis JAV prezidentas demokratas Joe Bidenas jau kalbėjosi su daugiau kaip su dviem dešimtimis kitų valstybių vadovų. Politikas tai pranešė antradienį interviu televizijos kanalui NBC.


„Aš jau kalbėjausi su daugiau kaip 20 lyderių. Ir jie visi iš tikrųjų labai patenkinti ir tam tikru mastu susijaudinę. Amerika vėl susigrąžins savo vietą pasaulyje, formuos koalicijas“, - sakė jis. Anot J. Bideno, jis savo pašnekovams leido suprasti: „Amerika grįžo. Mes vėl priešakyje“.


Lapkričio 10 d. J. Bidenas pranešė kalbėjęsis „su šešiais pasaulio lyderiais“. Kaip jis tada patikslino, be kita ko, kontaktų buvo su Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Prancūzijos, Airijos, Kanados atstovais.


Lapkričio 3 d. įvyko JAV prezidento rinkimai. J. Bidenas užsitikrino daugiau kaip 270 rinkikų balsų, reikalingų pergalei. Tačiau antros kadencijos siekiantis respublikonas D. Trumpas atkakliai tvirtina apie plataus masto sukčiavimą rinkimuose ir atsisako pripažinti savo pralaimėjimą. Jo kampanija pateikė teisinius ieškinius keliose valstijose.