Brazilijoje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius viršijo pusę milijono

Brazilijoje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius viršijo pusę milijono


Brazilijoje nustatytų užsikrėtimo koronaviruso infekcija (COVID–19) atvejų skaičius viršijo pusę milijono, sekmadienį paskelbė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.


Naujausi oficialūs duomenys rodo, kad Brazilijoje infekcija patvirtinta jau 514 849 žmonėms.


Pagal oficialiai patvirtintų COVID–19 atvejų skaičių Brazilija yra antra šalis pasaulyje. Pirmoji šalis – JAV, kur infekcijos atvejų skaičius siekia beveik 1,8 mln.


Brazilija yra didžiausia Lotynų Amerikos šalis, bet ji atlieka palyginti mažai testų dėl koronaviruso, todėl tikėtina, kad tikrasis užsikrėtusiųjų skaičius yra gerokai didesnis.


Šalyje nuo infekcijos mirė jau mažiausiai 29 314 pacientų.


Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, pagal aukų skaičių Brazilijai tenka ketvirtoji vieta pasaulyje. Braziliją lenkia JAV, Didžioji Britanija ir Italija.


Ligoninės daugumoje Brazilijos miestų dirba visa galia, todėl institucijoms teko įkurti laikinas ligonines futbolo stadionuose.


Tuo metu šalį paralyžiuoja nesutarimai tarp prezidento Jairo Bolsonaro, kelių gubernatorių ir Kongreso. Dešinysis populistas J. Bolsonaras teigia, kad COVID–19 tėra nesunkus gripas, ir atmeta apsaugos priemones. Tačiau dauguma valstijų lyderių, siekdami pažaboti viruso plitimą, patys įvedė judėjimo apribojimus ir apribojimus visuomeniniam gyvenimui.


Sekmadienį keliuose Brazilijos miestuose kilo susirėmimai tarp J. Bolsonaro šalininkų, antivyriausybinių protestuotojų ir policijos.

Švedijoje pirmą kartą nuo kovo nefiksuotas nė vienas Covid-19 mirties atvejis

REKLAMA


Pirmą kartą nuo kovo Švedijoje per 24 valandas nefiksuota nė viena nauja mirtis, siejama su koronavirusu, pranešė nacionalinė sveikatos tarnyba.


Iš viso Skandinavijos šalyje, oficialiais duomenimis, per Covid-19 pandemiją nuo kovo 11 dienos mirė beveik 4 400 žmonių. Apie 37 500 gyventojų užsikrėtė.


Santykinai didelis mirčių rodiklis, skaičiuojant 10 mln. gyventojų, pirmiausiai siejami su infekcijomis slaugos namuose sostinėje Stokholme ir jo apylinkėse. Priešingai nei daugelis kitų šalių, Švedija neuždarė mokyklų ir darželių. Piliečiai tik buvo paprašyti laikytis distancijos ir reguliariai plautis rankas.


Švedijoje 100 000 gyventojų tenka 39,6 mirtys nuo koronaviruso. Norvegijoje atitinkamas rodiklis yra 4,4, Danijoje – 9,7, Suomijoje – 5,6. Tačiau 10,3 mln. gyventojų turinti Švedija vis dar atsilieka nuo tokių Europos šalių kaip Prancūzija (42,4 mirties atvejai 100 000 gyventojų), Jungtinė Karalystė (55,5), Italija (54,4) ar Ispanija (57,3).


Švedijos vyriausiasis virulogas Andersas Tegnellis pabrėžė, kad, kad reikia būti atsargius, lyginant mirčių rodiklius. „Švedijoje kiekvienas, kuriam nustatyta Covid-19 liga ir kuris per 30 dienų miršta, laikomas Covid-19 auka, nepriklausomai nuo mirties priežasties“, - sakė jis.


Švedijos vyriausybė buvo kaltinama, kad, nesiimdama nuoseklių priemonių kovoje su virusu, stato ant kortos savo piliečių gyvybes.

REKLAMA


Rusija pradeda ribojimų švelninimą


Smarkiai koronaviruso pandemijos paveikta Rusija, nepaisant augančio infekcijų skaičiaus, pirmadienį pradeda ribojimų švelninimą. Po daugiau kaip dviejų mėnesių griežto karantino Maskvos – didžiausio Europos miesto – gyventojai atskiromis dienomis vėl galės išeiti į lauką pasivaikščioti. Nuo 5.00 iki 9.00 val. ryto maskviečiams leidžiama sportuoti. Tačiau sugriežtintos kaukių dėvėjimo taisyklės: jas privaloma dėvėti ir lauke. Iki šiol dengti nosį ir burną buvo privalu tik viešose patalpose ir transporto priemonėse.


Pirmą kartą Maskvoje vėl atsidarys prekybos centrai, taip pat kai kurios paslaugų įmonės, pavyzdžiui, cheminės valyklos ir remonto dirbtuvės. Tai reiškia, kad sostinėje pirmą kartą per du mėnesius į darbą galės sugrįžti per 300 000 miestiečių. Tačiau, be kita ko, liks uždarytos kirpyklos, barai, mokyklos ir kultūros įstaigos.


Švelninimai planuojami ir kituose Rusijos regionuose. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, nepaisant vis naujų infekcijų skaičiaus rekordų, kalba, kad padėtis šalyje stabilizuojasi.