Jungtinėse Valstijose koronaviruso aukomis jau tapo daugiau kaip 100 tūkstančių žmonių

Jungtinėse Valstijose koronaviruso aukomis jau tapo daugiau kaip 100 tūkstančių žmonių


Jungtinėse Valstijose jau mirė daugiau kaip 100 tūkstančių žmonių, užsikrėtusių koronavirusu. Tai trečiadienį pranešė Johnso Hopkinso universitetas.


Jo duomenimis, šalyje nustatytų užsikrėtimo atvejų skaičius pasiekė 1 695 766, mirė 100 047 infekuotieji. Pasveiko 384 902 žmonės.


JAV prezidentas Donaldas Trumpas gegužės 8 d. pareiškė, kad šalyje bendras koronaviruso sukeliamo susirgimo aukų skaičius gali viršyti 95 tūkstančius.


Nuo pandemijos pradžios pasaulyje koronavirusu užsikrėtė jau daugiau kaip 5,6 milijono žmonių, apie 350 tūkstančių infekuotųjų mirė.


Brazilijoje mirčių nuo COVID-19 skaičius perkopė 25 tūkst.


Brazilijoje trečiadienį mirčių nuo COVID-19 ligos skaičius perkopė 25 tūkst., šaliai tapus naujuoju pandemijos visame pasaulyje epicentru.


Sveikatos apsaugos ministerija per pastarąją parą teigė patvirtinusi 1 086 užsikrėtimo koronavirusu atvejus. Nuo praėjusios savaitės pradžios tai jau penktas kartas, kai per vieną dieną užregistruojamų susirgimų skaičius buvo didesnis nei tūkstantis.


Brazilijoje nuo koronaviruso protrūkio pradžios patvirtinti 25 598 mirties nuo šios ligos atvejai.


Šalyje, kurioje gyvena 210 mln. žmonių, bendras užsikrėtimo atvejų skaičius dabar siekia 411 821. Pagal šį rodiklį Braziliją lenkia tik JAV. Ekspertai mano, kad užsikrėtusių žmonių yra gerokai daugiau, nes Brazilijoje nėra atliekama pakankamai tyrimų dėl COVID-19.


Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras sulaukė daug kritikos dėl savo atsako į pandemiją. Kraštutinės dešinės lyderis atmetė viruso grėsmes, prieštaravo karantino priemonėms, teigė, kad ekonomikos sulėtėjimas sukels daug daugiau žalos nei pats koronavirusas.

REKLAMA


Tačiau daugumos valstijų valdžios laikėsi Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijų ir sustabdė visų, išskyrus maisto prekių ir vaistų parduotuves, verslų veiklą.


Koronaviruso labiausiai paveikta Brazilijos San Paulo valstija trečiadienį karantiną pratęsė iki birželio 15 d. Tačiau gubernatorius Joao Doria pranešė apie kai kurių veiklų atnaujinimą nuo birželio 1 d.


Pietų Korėjoje per parą užfiksuota daugiausiai COVID-19 atvejų nuo balandžio pradžios


Pietų Korėjos sveikatos pareigūnai ketvirtadienį pranešė apie didžiausią per beveik du mėnesius naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų, patvirtintų per 24 val., skaičių.


Trečiadienį buvo patvirtinti 79 nauji užsikrėtimo atvejai, iš viso nuo viruso protrūkio pradžios šalyje užregistruoti 11 344 COVID-19 atvejai, pranešė Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centras (KCDC).


Naktį mirčių nuo COVID-19 neužfiksuota, tad šios ligos aukų skaičius Pietų Korėjoje ir toliau atitinka 269, infromavo KCDC.


Užsikrėtimo atvejų Pietų Korėjoje vis mažėjo nuo balandžio 5 d., kai buvo patvirtintas 81 naujas COVID-19 atvejis.


Dauguma dabar užregistruotų atvejų yra susiję su koronaviruso plitimu Bučono mieste netoli Seulo įsikūrusiame logistikos centre, pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.

REKLAMA


Pastarosiomis dienomis susekti ir patvirtinti 69 su logistikos centru susiję užsikrėtimo atvejai, teigia „Yonhap“.


Pietų Korėjai pavyko kontroliuoti koronaviruso protrūkį po to, kai vasario mėnesį epidemija šalyje pasiekė patį piką, per kurį per dieną buvo užregistruojama maždaug po 900 užsikrėtimo atvejų.


Tačiau šalies sostinėje gegužės pabaigoje atsirado naujų koronaviruso židinių, remiantis „Yonhap“, trečiadienio duomenimis, iš viso 259 užsikrėtimo COVID-19 atvejai yra siejami su Itaevono rajone įsikūrusiais klubais ir barais.