Didėjant užsikrėtimo koronavirusų atvejų skaičiui, Pietų Korėjoje nuspręsta dar savaitę nepradėti pamokų mokyklose

Didėjant užsikrėtimo koronavirusų atvejų skaičiui, Pietų Korėjoje nuspręsta dar savaitę nepradėti pamokų mokyklose


Pietų Korėjos švietimo ministerija, suderinusi sprendimą su sveikatos apsaugos institucijomis, nukėlė pamokų mokyklų vyresnėse klasėse pradžią iš gegužės 13 d. į gegužės 20 d. Tai antradienį pranešė televizijos kanalas KBS, remdamasis ministerijos atstovais.


Pasak jų, pamokų pradžia pradinėse ir vidurinėse klasėse taip pat atidedama. Pagal peržiūrėtą grafiką, pamokos mokyklose bus atnaujinamos palaipsniui nuo gegužės 20 d.


Anksčiau vyriausybė, švelnindama socialinio atsiribojimo režimą mažėjant užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiui, paskelbė planus atnaujinti mokyklų darbą nuo gegužės 13 d. Bet gegužės pradžioje infekuotųjų skaičius ėmė didėti, tai sukėlė valdžios institucijų ir piliečių susirūpinimą. Daugiau kaip 160 tūkstančių šalies gyventojų pasirašė interneto peticiją, kurioje prašoma atidėti mokyklų atidarymą visų klasių moksleiviams.


Pietų Korėjoje mokslo metai turėjo prasidėti kovo mėnesį, bet vis buvo nukeliami dėl pandemijos. Šiuo metu pamokos moksleiviams vyksta nuotoliniu būdu.


Užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius Pietų Korėjoje pastarąją parą padidėjo 27 ir pasiekė 10 936. Dauguma naujų atvejų susiję su pacientu, kuris gegužės pradžioje per vieną naktį apsilankė penkiuose naktiniuose klubuose populiariame Seulo pramogų rajone Itevone. Jau nustatyta apie 90 žmonių, užsikrėtusių po apsilankymo šiuose klubuose, tarp jų – keli užsieniečiai.


Nuo pandemijos pradžios pasaulyje koronavirusu užsikrėtė jau daugiau kaip 4 milijonai žmonių, apie 280 tūkstančių infekuotųjų mirė.