A. Merkel paskelbė apie tolesnį ribojimų švelninimą Vokietijoje

A. Merkel paskelbė apie tolesnį ribojimų švelninimą Vokietijoje


Vokietijos kanclerė Angela Merkel paskelbė apie tolesnį ribojimų švelninimą. Tam tikromis sąlygomis vėl galės veikti vaikų žaidimo aikštelės, kultūros įstaigos ir bažnyčios, sakė ji ketvirtadienį Berlyne po vyriausybės ir federalinių žemių atstovų konsultacijų. Dėl bendros mokyklų, darželių ir sporto klubų atvėrimo strategijos bus sprendžiama kitą savaitę.


A. Merkel kartu įspėjo, kad koronapandemijos pavojus dar toli gražu nepraėjo. „Todėl būtinas atsargumas“, - pabrėžė ji.


Bet koks griežtų sąlygų sušvelninimas, „žinoma, reikš, kad žmonės vėl daugiau judės viešumoje“, - kalbėjo kanclerė. Todėl reikia įdėmiai įvertinti kiekvieną priemonę, kaip jos sušvelninimas atsilieps infekcijos kreivei. „Būtina likti drausmingiems“, akcentavo A. Merkel.


Ji padėkojo visiems, kas rengė koncepciją dėl laipsniško grįžimo į normalų gyvenimą. Vyriausybės tikslas esą ir toliau yra tiek sulėtinti viruso plitimą, kad nebūtų perkrauta sveikatos sistema.


Ketvirtadienio sprendimus A. Merkel pavadino „tarpiniu žingsniu“. Gegužės 6-ąją ji su šalių premjerais tarsis dėl tolesnių suvaržymų atšaukimo. Tačiau dėl galimo barų ir restoranų atidarymo bus sprendžiama dar kitame susitikime.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)