Per 2,5 tūkst. koronaviruso atvejų turinti Danija svarsto apie laipsnišką ribojimų atšaukimą po Velykų

Per 2,5 tūkst. koronaviruso atvejų turinti Danija svarsto apie laipsnišką ribojimų atšaukimą po Velykų


Danija gali jau balandžio viduryje pradėti švelninti griežtas savo priemones kovoje su koronavirusu.


Jei pozityvios tendencijos tęsis ir danai ateinančias dvi savaites ir toliau taip protingai kovos su viruso plitimu, kaip iki šiol, vyriausybė kontroliuojamai ir žingsnis po žingsnio vėl atvers šalį, pirmadienį spaudos konferencijoje Kopenhagoje sakė ministrė pirmininkė Mettė Frederiksen.


Priemonės prieš koronavirusą Sars-CoV-2 yra veiksmingos, kalbėjo premjerė. Atrodo, kad virusas šalyje plinta lėčiau nei būgštauta. „Tai yra ženklas atsargiam optimizmui“, - pabrėžė M. Frederiksen. Ji atkreipė dėmesį į tai, kad danai turėtų nusiteikti skirtingu metu eiti į darbą ir į mokyklą. Dėl sienų uždarymo kol kas niekas nesikeis.


Danija ypač anksti griežtomis priemonėmis reagavo į koronakrizę. Nuo kovo 14-osios šalies sienos uždarytos užsieniečiams. Taip pat nedirba mokyklos, vaikų darželiai, restoranai, kavinės, teatrai ir kitos laisvalaikio erdvės. Be to, draudžiama būriuotis didesnėmis nei 10 žmonių grupėms.

REKLAMA


M. Frederiksen prieš savaitę pratęsė priemonių galiojimą iki po Velykų. Savaitgalį ji feisbuke rašė, jog nei tikisi, nei manoi, kad prireiks mėnesių, kol Danija palaipsniui vėl atsivers.


Iki pirmadienio vakaro Danijoje patvirtinta per 2 500 infekcijos atvejų, 77 žmonės mirė.