D. Trumpas 30-iai dienų stabdo keliones į JAV iš Europos

D. Trumpas 30-iai dienų stabdo keliones į JAV iš Europos


JAV prezidentas Donaldas Trumpas dėl koronaviruso plitimo plečia kelionių ribojimus. „Mes 30-iai dienų sustabdysime visas keliones iš Europos į JAV“, - pareiškė D. Trumpas trečiadienio vakarą Baltuosiuose rūmuose kreipdamasis į tautą.


Amerikiečiams, kurie atliks atitinkamus tyrimus, ši priemonė nebus taikoma. Be to, ji negalios atvykstantiesiems iš Didžiosios Britanijos. Draudimas įvažiuoti į JAV įsigalios penktadienį vidurnaktį (vietos laiku), t. y. 4.59 val. šeštadienį Vidurio Europos laiku.


Prezidentas argumentavo, kad ES nesiėmė tokių pat apsaugos priemonių kaip JAV ir nepakankamai anksti sustabdė keliones iš Kinijos į Europą.


D. Trumpas jau sausio pabaigoje uždraudė atvykti į JAV užsieniečiams, kurie prieš tai 14 dienų laikotarpiu lankėsi Kinijoje. Iš Kinijos Sars-CoV-2 virusas ir išplito. Vasario gale D. Trumpas paskelbė atitinkamą draudimą užsieniečiams, kurie prieš tai dviejų savaičių laikotarpiu buvojo Irane. Kartu buvo sugriežtinti kelionių ribojimai dėl viruso paveiktų Italijos ir Pietų Korėjos regionų. Irane, Pietų Korėjoje ir Italijoje virusas išplito itin sparčiai.


D. Trumpas trečiadienį susitikime su bankų vadovais sakė, kad Kinijoje ir Azijoje krizė slopsta. „Kaip žinote, yra kita pasaulio dalis, Europa, kuri situacija  labai sudėtinga“, - teigė jis.


Nacionalinio infekcinių ligų instituto direktorius Anthony‘is Faucis Kongrse sakė, kad virusas ir JAV toliau plis. Jis paragino žmones deramai elgtis krizės akivaizdoje. „Kiek situacija blogės, priklausys nuo mūsų gebėjimo padaryti du dalykus: suvaldyti srautą infekuotų žmonių, atvykstančių iš išorės. Ir gelbėjimo suvaldyti ir sureguliuoti (viruso plitimą) mūsų šalyje“, - pabrėžė pareigūnas.


Iki šiol JAV Covid-19 pražudė 37 žmones. Johnso Hopkinso universiteto Baltimorėje duomenimis, infekuotųjų šalyje yra per 1 100. Vis dėlto tikrieji skaičiai gali būti daug didesni, nes čia, sveikatos tarnybos CDC teigimu, iki šiol dėl viruso patikrinta tik apie 11 000 žmonių.