JAV dėl koronaviruso imasi griežtų ribojimų: laikinai stabdoma imigracija

JAV dėl koronaviruso imasi griežtų ribojimų: laikinai stabdoma imigracija


JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė pasirašysiantis vykdomąjį įsaką, kuriuo dėl koronaviruso pandemijos laikinai bus stabdoma visa imigracija į JAV, praneša transliuotojas BBC.


„Atsižvelgiant į nematomo priešo puolimą, taip pat į būtinybę išsaugoti mūsų puikių Amerikos piliečių darbo vietas, pasirašysiu vykdomąjį įsaką dėl laikino imigracijos į JAV sustabdymo“, – vėlų pirmadienio vakarą vietos laiku tviteryje rašė JAV vadovas.


JAV prezidentas nepateikė daugiau informacijos, kaip bus įgyvendinama ši priemonė ir kiek ilgai. Kritikai teigia, kad D. Trumpas naudojasi pandemija, siekdamas pažaboti imigraciją į JAV.


Prasidėjus pasaulinei koronaviruso pandemijai, JAV smarkiai apribojo keliones iš Europos ir Kinijos, tačiau taikomos išimtys asmenims, turintiems laikinas darbo vizas, studentams ir verslo tikslais keliaujantiems asmenims. JAV taip pat laikinai uždarė bendrą sausumos sieną su Kanada nebūtinoms kelionėms.


D. Trumpas nematomu priešu vadina naująjį koronavirusą, kuris JAV pareikalavo jau daugiau kaip 42 tūkst. gyvybių. Šalyje iki šiol patvirtinta daugiau kaip 784 tūkst. koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų.


JAV fiksuojama daugiausiai mirčių ir infekcijos atvejų pasaulyje. Šalyje per pastarąją parą užregistruotos dar 1 433 mirtys nuo infekcijos. Johnso Hopkinso universiteto duomenys rodo, kad bendras aukų skaičius JAV pasiekė 42 094.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)