Pasaulinis nedarbas 2024 m. šiek tiek sumažės

Pasaulinis nedarbas 2024 m. šiek tiek sumažės


Pasaulinis nedarbas šįmet šiek tiek sumažės, pareiškė Tarptautinė darbo organizacija (TDO).


Ji pakeitė savo ankstesnę prognozę, kurioje buvo numatomas prieaugis, ir kartu perspėjo dėl „lėtos pažangos“ sprendžiant su nelygybe susijusius klausimus.


TDO prognozuoja, kad 2024 m. pasaulinis nedarbo lygis sudarys 4,9 proc. Agentūra anksčiau numatė, kad nedarbas šiais metais padidės iki 5,2 proc., kai 2023 m. siekė 5 proc.


Ženevoje įsikūrusi TDO ataskaitoje prognozuoja, kad 2025 m. šis įvertis nekis ir toliau sudarys 4,9 proc.


Tačiau organizacija įspėjo, kad „darbo rinkose išlieka nelygybė; ypač paveiktos moterys mažas pajamas gaunančiose šalyse“.


Ataskaitoje nustatyta, kad 183 mln. žmonių atitinka bedarbio sąvoką – tai reiškia, jog jie aktyviai ieško darbo ir yra iškart pasiekiami. Tačiau darbo neturinčių, bet dirbti norinčių žmonių skaičius siekia 402 mln.


TDO taip pat pažymėjo, kad moterys dažniau neturi darbo ne savo noru ir jas neproprorcingai veikia galimybių stoka.

REKLAMA


Ypač paveiktos moterys mažas pajamas gaunančiose šalyse, kur nedirba 22,8 proc. dirbti norinčių moterų. Palyginimui, tokioje pat situacijoje esančių vyrų yra 15,3 proc.


Dideles pajamas gaunančiose šalyse šie įverčiai sudaro atitinkamai 9,7 ir 7,3 proc.


Ataskaitoje taip pat perspėjama, kad šie skirtumai yra tik „ledkalnio viršūnė“, nes moterys daug dažniau nei visai palieka darbo jėgą.


Ataskaitoje skaičiuojama, kad 2024 m. visame pasaulyje darbą turi 45,6 proc. darbingo amžiaus moterų, o tokių vyrų yra 69,2 proc.


„Nepaisant mūsų pastangų sumažinti pasaulinę nelygybę, darbo rinkoje toliau vyrauja nevienodos sąlygos“, – pranešime spaudai cituojamas TDO generalinis direktorius Gilbertas Houngbo.


„Tam, kad būtų galima pasiekti tvarų atsigavimą, kurio teikiama nauda dalijasi visi... turime įtraukti įtraukumą ir socialinį teisingumą į savo politikos ir institucijų branduolį“, – pažymėjo G. Houngbo.


TDO yra seniausia specializuota Jungtinių Tautų (JT) agentūra, kuri vienija viso pasaulio darbdavius, sąjungas ir vyriausybes.


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)