Ispanijos pajamos iš turizmo pasieks naują rekordą

Ispanijos pajamos iš turizmo pasieks naują rekordą


Prognozuojama, kad Ispanijos turizmo sektorius 2024 m. vėl gaus rekordiškai dideles pajamas, pareiškė turizmo asociacija „Exceltur“.


Ji pridūrė, kad yra susirūpinusi dėl šalyje didėjančio pykčio dėl perteklinio turizmo.


Asociacija prognozuoja, kad pajamos iš turizmo šiais metais pasieks 202,65 mlrd. eurų ir bus 8,6 proc. didesnės už 2023 m. pasiektą rekordą, kai jau buvo stebimas „įspūdingas augimo tempas“, spaudos konferencijoje sakė „Exceltur“ viceprezidentas Jose Luisas Zoreda. Jis pridūrė, kad jei šie skaičiavimai bus patvirtinti, tai bus pirmas kartas, kai pajamos iš turizmo Ispanijoje – antroje labiausiai lankomoje pasaulio šalyje – viršys 200 mlrd. eurų.


Pasibaigus COVID-19 pandemijai, Ispanija gauna naudos iš atsigavusių pasaulinių kelionių. Pasak „Exceltur“, lankytojų skaičių taip pat didina susirūpinimas dėl saugumo konkuruojančiose rinkose rytinėje Viduržemio jūros dalyje. Be to, turizmo sektorių skatina padidėjęs oro jungčių skaičius ir naujų geležinkelių operatorių atsiradimas.

REKLAMA


Anot nacionalinio statistikos instituto INE, Ispanija praėjusiais metais sulaukė rekordiškai daug – 85,1 mln. užsienio lankytojų.


Išaugę lankytojų skaičiai papiktino vietos gyventojus turistų gausiai lankomose vietose, tokiose kaip Balearų ir Kanarų salos bei Malaga.


„Mūsų rūpestis yra toliau plėsti turizmą Ispanijoje, kad jis būtų tvarus ir nekeltų visuomenės pasipiktinimo“, – sakė J. L. Zoreda.


„Exceltur“ vienija Ispanijos viešbučius, kurortus, transporto bendroves bei automobilių nuomos ir pramogų įmones.


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)