Infliacija JAV toliau auga

Infliacija JAV toliau auga


Vartotojų kainų infliacija JAV praėjusį mėnesį toliau didėjo, rodo trečiadienį paskelbti vyriausybės duomenys, kurie sumažino tikimybę, kad Federalinis rezervų bankas (FED) jau greitai pradės karpyti palūkanų normas.


Darbo departamentas pranešė, kad metinis vartotojų kainų indeksas (CPI) kovą sudarė 3,5 proc. ir buvo 0,3 proc. didesnis, nei vasarį. „Dow Jones Newswires“ ir „The Wall Street Journal“ apklausti ekonomistai prognozavo, kad šis įvertis sieks 3,4 proc. Tuo metu mėnesio infliacija taip pat šiek tiek viršijo lūkesčius ir sudarė 0,4 proc.


Siekdamas grąžinti infliaciją į ilgalaikį 2 proc. tikslą, FED pakėlė palūkanų normas iki aukščiausio lygio per 23 metus. Nors kainų augimo tempas yra nutolęs nuo 2022 m. stebėto piko, jis pastaraisiais mėnesiais paspartėjo.


„Galite atsisveikinti su palūkanų normų sumažinimu birželį, – pranešime klientams pareiškė įmonės „Bankrate“ vyriausiasis finansų analitikas Gregas McBride‘as. – Infliacija buvo didesnė, nei tikėtasi, pažangos link 2 proc. stoka dabar yra tendencija.“


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)