Europos centrinis bankas vis garsiau kalba apie infliacijos ir palūkanų mažėjimą

Europos centrinis bankas vis garsiau kalba apie infliacijos ir palūkanų mažėjimą


Europos centrinio banko (ECB) palūkanų normas nustatantys pareigūnai yra vis labiau užtikrinti, kad infliacija pasieks 2 proc. tikslą, tačiau įžvelgia poreikį apsišarvuoti kantrybe, nors ir sutaria, jog palūkanų apkarpymo perspektyva stiprėja.


„Nariai išreiškė didesnį užtikrintumą, kad infliacija tvariai ir laiku pasieks 2 proc. infliacijos tikslą, – teigiama ECB posėdžio protokole. – Tačiau vis dar reikia kantrybės ir atsargumo, taip pat daugiau įrodymų ir duomenų, kad Valdančioji taryba būtų pakankamai įsitikinusi, jog užduotis buvo atlikta.“


„Nors protinga palaukti duomenų ir įrodymų, argumentai už galimybę svarstyti palūkanų normų mažinimą stiprėja“, – sakoma protokole.


Nariai sutarė, kad nereikėtų tenkintis iki šiol pasiektais rezultatais, nes, anot jų, dezinfliacinis procesas išlieka trapus ir priklauso nuo įvairių prielaidų, susijusių su darbo užmokesčiu, pelnu ir produktyvumu.


Rinkos tikisi, kad ECB birželį sumažins palūkanų normas. Apie tai yra užsiminę ir patys pinigų politikos formuotojai, įskaitant ECB vadovę Christine Lagarde.


Trečiadienį paskelbti euro zonos infliacijos duomenys sustiprino lūkesčius dėl palūkanų apkarpymo. Bendroji infliacija valiutos bloke kovą sumažėjo iki 2,4 proc., palyginti su 2,6 proc. vasarį. Tuo metu bazinė infliacija, kuri neapima nepastovių maisto produktų ir energijos kainų, kovą sumenko labiau, nei tikėtasi, ir pasiekė 2,9 proc., kai ankstesnį mėnesį sudarė 3,1 proc.


Kitas ECB posėdis numatytas balandžio 11 d.


Tačiau ING ekonomistas Carstenas Brzeskis pažymėjo, kad palūkanų normų sumažinimas kitą savaitę yra mažai tikėtinas. Pasak jo, infliacija dar nėra pasiekusi tikslo.


DPA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 28 (2024)

    Savaitė - Nr.: 28 (2024)