E. Macronas: Prancūzija nenori dviejų galių konfrontacijos Azijoje

E. Macronas: Prancūzija nenori dviejų galių konfrontacijos Azijoje


Prezidentas Emmanuelis Macronas penktadienį paragino baigti konfrontaciją ir išdėstė savo viziją dėl Prancūzijos bendradarbiavimo su Azijos ir Ramiojo vandenyno regionu.


E. Macronas dalyvauja Bankoke vykstančiame Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo (APEC) aukščiausiojo lygio susitikime, kuriame dalyvauja 21 šalis, ir siekia atnaujinti Prancūzijos strategiją šiame regione didėjančios JAV ir Kinijos konkurencijos fone.


Prancūzija nori atlikti stabilizuojantį vaidmenį regione ir išvengti konfrontacijos, sakė E. Macronas susitikime dalyvaujantiems verslo lyderiams. „Mes netikime hegemonija, netikime konfrontacija, mes tikime stabilumu“, – sakė jis.


Jo nuomone, regioninės galios, įskaitant Prancūziją, kuri turi užjūrio teritorijų Indijos ir Ramiajame vandenynuose, įskaitant Reunjoną, Naująją Kaledoniją ir Prancūzijos Polineziją, turėtų atlikti tam tikrą vaidmenį.


„Esame džiunglėse ir matome du didelius dramblius, kurie vis labiau ir labiau nervinasi“, – angliškai kalbėjo E. Macronas. – Jei jie taps labai nervingi ir pradės karą, tai bus didelė problema likusioms džiunglėms. Reikia, kad bendradarbiautų daug kitų gyvūnų: tigrai, beždžionės ir taip toliau“.

REKLAMA


E. Macronas teigė, kad tarptautinė bendruomenė susiduria su persidengiančiomis krizėmis – nuo klimato kaitos iki ekonominių neramumų, todėl reikia koordinuotos reakcijos.


„Mūsų Indijos ir Ramiojo vandenyno strategija – kaip užtikrinti dinamišką pusiausvyrą šioje aplinkoje, – sakė jis. – Kaip užtikrinti būtent tokį stabilumą ir pusiausvyrą, kuri negalėtų būti vienos iš dviejų didžiųjų galių hegemonija, negalėtų būti jų abiejų konfrontacija“.


Kalbėdamas apie Rusijos karą Ukrainoje, kurį jis įvardijo kaip pagrindinį pasaulinio nestabilumo šaltinį, jis sakė, kad visos šalys Azijoje ir kitur pasaulyje turi pripažinti savo pareigą veikti.


Prancūzija stengiasi pasiekti „vis didesnį sutarimą norėdama pasakyti, kad šis karas yra ir jūsų problema, nes jis sukurs daug nestabilumo“, sakė E. Macronas.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2022)

    Savaitė - Nr.: 48 (2022)