Prancūzijos premjerė: propaganda neturėtų mūsų apkvailinti, Rusijos ekonomika dūsta

Prancūzijos premjerė: propaganda neturėtų mūsų apkvailinti, Rusijos ekonomika dūsta


Vakarų sankcijos, taikomos reaguojant į Maskvos invaziją į Ukrainą, dusina Rusijos ekonomiką ir jų neturėtų būti atsisakyta, pirmadienį parlamente pareiškė Prancūzijos ministrė pirmininkė Elisabeth Borne.


„Mūsų tikslas nuo pat pradžių yra tas pats: padaryti karo išlaidas Rusijai nepakeliamas, stipriai smogti jos ekonomikai, kad ji negalėtų finansuoti puolimo“, – Nacionalineje Asamblėjoje sakė E. Borne po vasaros atostogų į darbą grįžusiems parlamentarams.


„Maskva įsitvėrusi savo iliuzijos. Tačiau yra faktai. Rusijos propaganda neturėtų mūsų apkvailinti. Rusijos ekonomika dūsta“, – pridūrė ji.


E. Borne pastabos iš dalies buvo skirtos opozicinėms jos mažumos vyriausybei partijoms, įskaitant „Nacionalinį sambūrį“ (RN). Ši Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų partija praeityje gaudavo paskolas iš Rusijos bankų ir jos lyderė Marine Le Pen buvo nufotografuota spaudžianti ranką prezidentui Vladimirui Putinui.


RN lyderiai mėgina pasinaudoti padidėjusiomis energijos kainomis, kurias iš dalies lėmė Vakarų sankcijos, įvestos po vasario 24 d. pradėtos Rusijos invazijos į Ukrainą.

REKLAMA


„Atsisakyti sankcijų reikštų apleisti Ukrainą. Tai būtų mūsų vertybių atsisakymas. Tai būtų paklusimas Rusijai. Prancūzija, patriotizmas reiškia ne atsisakymą, o nepasidavimą, nepaklusimą“, - sakė E. Borne. „Šios sankcijos, nepriklausomai nuo to, ar tiems, kurie po teiginiais apie patriotizmą slepia savo susižavėjimą Rusijos imperializmu, patinka tai ar ne, veikia“, – pridūrė ji.


Premjerė taip pat paskelbė, kad namų ūkiai, priimantys Ukrainos pabėgėlius, nuo lapkričio pabaigos gaus valstybės išmokas. Pareigūnai numato išmokas iki 200 eurų per mėnesį. E. Borne teigimu, Prancūzija priėmė daugiau nei 100 tūkst. ukrainiečių, įskaitant 19 tūkst. vaikų, dabar lankančių prancūzų mokyklas.








  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 05 (2023)

    Savaitė - Nr.: 05 (2023)