U. von der Leyen: Ukrainos stojimo į ES procesas vyksta sėkmingai

U. von der Leyen: Ukrainos stojimo į ES procesas vyksta sėkmingai


Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen ketvirtadienį Kyjive pareiškė, kad Ukrainos stojimo į Europos Sąjungą procesas vyksta sėkmingai.


„Įspūdinga matyti, kaip greitai, ryžtingai ir tiksliai darote pažangą“, – sakė U. von der Leyen bendroje spaudos konferencijoje su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.


„Sutarėme, kad turime kuo daugiau dirbti, kad Ukraina turėtų daugiau verslo, daugiau pajamų – ir taip Ukrainai būtų sudarytos sąlygos sklandžiai patekti į bendrąją Europos rinką“, – sakė ji.


Kaip pavyzdžius U. von der Leyen paminėjo netarifinių prekybos barjerų mažinimą ir Ukrainos įtraukimą į ES nemokamo tarptinklinio ryšio zoną.


Taip pat ji pasveikino Ukrainą su naujausiais kariniais pasiekimais kare su Rusija.


„Aš taip pat noriu pasveikinti jus su karine sėkme, – sakė U. von der Leyen. – Žinau, kad sėkmę reikia įtvirtinti, bet vis tiek įspūdinga matyti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų drąsą. Jų sėkmė pakėlė nuotaiką ne tik Ukrainos žmonėms, bet ir visiems jūsų draugams“.

REKLAMA


Vizito Kyjive metu U. von der Leyen iš Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio gavo Jaroslavo Išmintingojo pirmojo laipsnio ordiną. Apie tai ji pati pranešė tviteryje.


„Tai didelė garbė, – rašė U. von der Leyen. – Priimu jį visų ES piliečių vardu ir kaip mūsų tvirto ryšio simbolį“.