U. von der Leyen: Rusijos žmogaus teisių pažeidimai Kryme parodo tamsią V. Putino okupacijos realybę

U. von der Leyen: Rusijos žmogaus teisių pažeidimai Kryme parodo tamsią V. Putino okupacijos realybę


Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen antradienį pareiškė nerimą dėl žmogaus teisių pažeidimų Rusijos okupuotame Kryme.


„Giliai nerimaujame dėl žmogaus teisių pažeidimų Krymo pusiasalyje, žmonių dingimų, kankinimų, žudymų, Krymo totorių persekiojimo bei žurnalistų, teisininkų ir žmogaus teisių gynėjų bauginimo bei kalinimo. Tokia yra tamsi Putino okupacijos realybė“, – Krymo platformos susitikime parodytame vaizdo kreipimesi teigė U. von der Leyen.


Pasak EK pirmininkės, nuo Krymo aneksijos 2014 m. pusiasalis „naudojamas ne tik kaip Rusijos karinė bazė, tačiau ir brutalių metodų, kuriuos Rusija dabar taiko kitose okupuotose Ukrainos teritorijose, poligonas“.


U. von der Leyen savo komentarus išsakė netrukus po to, kai tame pačiame susitikime Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pažadėjo susigrąžinti Krymą ir jame atkurti Ukrainos valdymą.


„Norėdami įveikti terorą, atkurti nuspėjamumą ir saugumą savo regione, Europoje ir visame pasaulyje, turime laimėti. Laimėti kovą prieš Rusijos agresiją, – kalbėjo prezidentas. – Tad turime išlaisvinti Krymą nuo okupacijos. Viskas prasidėjo Kryme, Kryme ir pasibaigs.“  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 04 (2023)

    Savaitė - Nr.: 04 (2023)