V. Zelenskis: šis karas prasidėjo Krymu ir Krymu baigsis

V. Zelenskis: šis karas prasidėjo Krymu ir Krymu baigsis


Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis dar kartą pažadėjo savo tautiečiams išlaisvinti Rusijos aneksuotą Krymo pusiasalį Juodojoje jūroje.


„Krymas priklauso Ukrainai ir mes jo niekada neatsisakysime“, - pareiškė jis antradienį po pranešimų apie sprogimus rusų karinėje bazėje Kryme.


2014 metais įvykdydama aneksiją, Rusija esą pavertė Krymą viena pavojingiausių vietų.


„Juodosios jūros regionas negali būti saugus, kol Krymas yra okupuotas, - pažymėjo V. Zelenskis. – Šis Rusijos karas prieš Ukrainą, prieš visą laisvą Europą prasidėjo Krymu ir turi baigtis Krymu, jo išlaisvinimu“.


Didelių sprogimų pusiasalyje priežastis nėra aiški. Vyriausybė Kyjive neprisiėmė atsakomybės dėl jų.


Anot „The New York Times“ pranešimo, ukrainiečių pajėgos svarbiausią Rusijos oro pajėgų bazę atakavo neįvardijamu, pačių sukurtu ginklu.


M. Podoliakas apie sprogimus Kryme: viskas tik prasideda


Krymas negali likti karine baze teroristams. Todėl sprogimai Novofiodorovkoje yra „tik pradžia“.


Tai antradienį pareiškė Ukrainos prezidento biuro vadovo patarėjas Michailas Podoliakas, praneša „rbc.ua“.

REKLAMA


„Rusijos Federacijos demilitarizavimas – neatskiriama visuotinio saugumo užtikrinimo dalis. Krymo pusiasalio ateitis – būti Juodosios jūros perlu, nacionaliniu parku su unikalia gamta ir pasauliniu kurortu. Ne karine baze teroristams. Viskas tik prasideda“, - parašė jis tviteryje.


Antradienį Rusijos okupuotame Kryme, prie aviacijos bazės Novofiodorovkoje, iš kurios rusų lėktuvai skrenda bombarduoti Zaporižios, Mykolajivo ir Chersono sričių, nugriaudėjo keli galingi sprogimai.


Ukrainos pareigūnai neatskleidžia, kokia ginkluotė buvo panaudota antradienį atakuojant Rusijos aviacijos bazę Kryme, bet teigia, kad šis smūgis buvo tik „apšilimas“, praneša UNIAN.