Markizės ir markizetės – paunksnei sukurti

Markizės ir markizetės – paunksnei sukurti


Sudedamos mobiliosios konstrukcijos leis mėgautis poilsiu gamtoje ištisas dienas, tad nebereikės kęsti vidudienio karščių namuose užsitraukus užuolaidas.


Karštomis vasaromis dengtos terasos ir sodo pavėsinės tampa savotiška užmiesčio valdų oaze, suteikiančia gaivinantį pavėsį. Deja, atėjus rudeniui, stacionarūs stogeliai blogina natūralų namo apšvietimą, dėl to tenka net dieną įjungti šviestuvus. Laimė, šią problemą galima išspręsti paprastai ir estetiškai. Prekybininkai siūlo įvairiausių markizių ir markizečių, kurios padės karštomis vasaros dienomis atvirą terasą paversti paunksne ramiam poilsiui. Markizės iš esmės yra prie sienos montuojama pašiūrė, kuri žiemai sudedama į šalia primontuotą dėžę. Patogu, praktiška, gražu – reikia tik įveikti inerciją ir stereotipiškus įsitikinimus apie Viduržemio jūros regiono „keistenybes“.


Kalbama, kad...


Markizės netinka vidurinės juostos klimatui – esą jos itin jautrios orų permainoms ir nepalankioms eksploatacijos sąlygoms.

REKLAMA


Iš tiesų:


Markizės nėra jau tokios gležnos. Jos geba atlaikyti gana stiprius vėjo gūsius bei liūčių šuorus. Kitas dalykas – tai, kad medžiaginę pastogę reikia saugoti nuo ekstremalių išbandymų. Prieš artinantis audrai markizes būtina sudėti arba susukti (nelygu koks yra jų veikimo mechanizmas). Ant medžiaginių tokių stogų nereikėtų palikti balų, nes gali susimesti klostės arba atsirasti įdubų. Žiemai markizes reikėtų paruošti iš anksto, tai yra dar iki šalnų. Juo labiau kad sušlapusio arba suledėjusio audinio negalima sudėti arba, atvirkščiai, išvynioti, nes taip galima jį pažeisti. Trumpai tariant, jeigu drausmingai laikysitės gamintojo nurodymų, markizės ir markizetės (jos skiriasi principine lankstymo mechanizmo schema) tarnaus ne vienus metus, sukurdamos malonų šešėlį nuo gegužės iki spalio.


Kalbama, kad...


Markizės greitai sugenda, jeigu neprižiūrimas jų mechanizmas ir kitos sulankstomos pašiūrės detalės.


Iš tiesų:


Šiuolaikinės markizės visiškai nereiklios, tad jas prižiūrėti nesunku. Svirtinis-ritininis mechanizmas, gembė, konstrukcijos lankstai gaminami iš itin tvirto rūdijimui atsparaus plieno su apsaugine galvanizuota arba polimerine danga. Pats dangalas gaminamas iš akrilinio, poliesterinio arba vinilinio audinio. Šios medžiagos pasižymi tvirtumu, itin dideliu atsparumu vėjui bei vandeniui. Dangalas neturi siūlių, tad markizės nelaidžios vandeniui. Mechanizmas valdomas rankomis, elektra arba nuotoliniu būdu. Tačiau net ir pirmuoju atveju markizės susukamos ir išlankstomos automatiškai – tereikia patraukti už svirties. Audinys susukamas ant volo arba labai tvarkingai sulankstomas – nesugnybiant, tiesiai ir be klosčių. Gerai sureguliuotos markizės tarnauja ilgai. Jeigu vis dėlto kyla kokių nors problemų, reikia kreiptis į aptarnavimo tarnybos specialistus arba oficialius atstovus.

REKLAMA


Kalbama, kad...


Markizes reikia periodiškai plauti vandeniu ir švelniu muilu, nes jos greitai ims atrodyti netvarkingai.


Iš tiesų:


Markizių audiniai impregnuoti įvairiomis specialiomis priemonėmis, suteikiančiomis joms išskirtinių savybių. Būtent tefloninė danga sustiprina savybes nepraleisti vandens ir saugo audinį nuo purvo bei saulės. Antiseptinė sudėtis neleidžia susidaryti mikroflorai, pelėsiui ir grybeliui. Poliuretano impregnantas didina atsparumą ir nepalieka dulkėms jokių galimybių prisitvirtinti prie markizių. Ultravioletinių spindulių filtrai sustiprina atspindžio efektą, o tai sukuria dar daugiau komforto būnant markizių pavėsyje saulėtu oru. Paprastus nešvarumus lengvai nuplauna šiltas vasaros lietus. Tad nieko nuostabaus, kad markizės kaip naujos atrodo visą jų naudojimo laiką.


Kalbama, kad...


Markizės ir jų automatiniai įrenginiai – nepateisinamai brangus malonumas, be kurio tikrai galima apsieiti.


Iš tiesų:


Markizių kaina priklauso nuo konstrukcijos tipo. Tarkime, pirmaujančio Europos gamintojo vertikalios markizės siūlomos už maždaug 265 eur. Gatavos terasos (alkūninės) konstrukcijos kainuos brangiau. Vis dėlto kantriems sodininkams pasiseka įsigyti puikių šiuolaikiškų markizių su didele nuolaida.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)