Pasirūpinkite sodo aplinka – įranga, kuri padės darbus atlikti lengvai ir greitai

Pasirūpinkite sodo aplinka – įranga, kuri padės darbus atlikti lengvai ir greitai


Vasarai beveik įpusėjus, galvojame ne tik apie malonias pramogas, bet ir apie darbus. Vienas iš jų – pasirūpinti savo sodo aplinka. Jei norite ją sutvarkyti greitai ir efektyviai, ekspertai pataria išsirinkti 4 pagrindinius įrankius, padėsiančius lengviau prižiūrėti sodą.


Prekybos tinklo „Senukai“ specialistai sako, kad vasaros laikotarpiu žmonės daug dėmesio skiria sodo aplinkos tvarkymui. Tai rodo išaugęs susidomėjimas ne tik sodo ir daržo įranga – kastuvais, kauptukais, laistymo įranga, bet ir aplinkos priežiūros technikos – žolės pjovimo įrangos, šakų smulkintuvų ir augalų genėjimo prekių paklausos augimas. Dažniausiai klientai renkasi gerai žinomų gamintojų prekes. Ši tendencija fiksuojama tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje.


Norint, kad aplinka atrodytų tvarkingai, reikia tinkamai ja pasirūpinti. Ekspertai pateikia patarimus, kaip išsirinkti įrangą, kuri padės visus sodo darbus atlikti greičiau.


1. Vejapjovės

Daili veja sukuria prižiūrėto kiemo įvaizdį. Ir nors šis darbas gali atrodyti kaip ne pati lengviausia užduotis, išsirinkę poreikius atitinkančią vejapjovę, savo veją paversite nepriekaištinga. Vejapjovės skirstomos į tris pagrindines rūšis – benzinines, akumuliatorines ir elektrines.

REKLAMA


 Benzininės. Jei jūsų kiemo plotas yra didelis – šio tipo vejapjovės bus puikus pasirinkimas. Joms nereikia laidų, o žolę pjauti galėsite ilgesnį laiką, nesirūpindami, kad technika išsikraus. Tačiau benzininės vejapjovės reikalauja daugiau priežiūros: į jas reikia pilti kurą ir tepalus, turėti vietą, kur laikysite jų atsargas. Šių vejapjovių galingumas svyruoja nuo 1 iki 5 kW.
 Akumuliatorinės. Šios vejapjovės veikia varomos akumuliatoriaus. Šis pasirinkimas tinkamas tiems, kurie nenori pirkti benzinu varomo prietaiso ir nori, kad darbo ploto neribotų vejapjovės laidas. Taip pat klientams patinka labai paprasta įrankio priežiūra, nes akumuliatorinei vejapjovei nereikia reguliariai keisti tepalų ar filtrų. Vienintelis trūkumas – akumuliatorių reikės įkrauti.
 Elektrinės. Šis prietaisas jungiamas į elektros lizdą, todėl darbus galima atlikti tik ribotame plote. Elektrinės vejapjovės yra lengvesnės nei benzininės, jos skleidžia mažiau vibracijos ir eksploatavimas yra pigesnis. Populiariausių elektrinių vejapjovių galingumas svyruoja nuo 1200 iki 1800 W.

REKLAMA


Žolę pjauti galima pasirenkant ir kitus prietaisus. Pavyzdžiui, vejos pjovimo robotą, vejapjovės traktorių arba mechaninę vejapjovę. Vejos robotai – sparčiai populiarėjanti sodo technika. Tai savaeigiai vejos priežiūros įrenginiai, kurie savarankiškai, pasikliaudami užprogramuotu žemėlapiu, nupjauna žolę, todėl vietoje vejos pjovimo daugiau laisko galima skirti savo mėgstamai veiklai.


2. Trimeris arba krūmapjovė

Trimeris yra universalus žolės ir krūmų pjovimo įrankis. Šis įrenginys padeda pašalinti itin aukštą ir tankią žolę, piktžoles ir pasiekti sunkiai prieinamas vietas, kurias sunku sutvarkyti su žoliapjove. Trimeriai yra skirstomi į benzininius, akumuliatorinius ir elektrinius – kokį iš jų pasirinksite, priklauso nuo jūsų individualių poreikių. Ekspertai rekomenduoja dėmesį atkreipti ir į jų parametrus.


 Svoris. Prioritetą teikite lengvesnio svorio trimeriui, kad su juo galėtumėte dirbti ilgesnį laiką.
 Galia. Rinkitės didesnę galią turintį trimerį, jei planuojate kirsti aukštą, tankią žolę ar krūmynus.
 Akumuliatoriaus veikimo laikas. Jei planuojate įsigyti belaidį akumuliatorinį trimerį, būtinai pasidomėkite jo veikimo laiku, kad darbus galėtumėte atlikti nepertraukiamai.
 Pjovimo įrankis. Pjovimo įrankiai yra du – valas arba ašmenys. Jei dirbsite mažesniame kiemo plote ir pjausite mažą žolę ar vejos bei sklypo pakraščius – valas puikus pasirinkimas. Na, o jei dirbsite su tankesne augmenija, apsvarstykite įsigyti ašmenis turintį trimerį.3. Gyvatvorių ir genėjimo žirklės

Gyvatvorės papuošia namų teritoriją ir suteikia privatumo nuo kaimynų ir aplinkinių. Tačiau joms puoselėti gali prireikti profesionalių įrankių ir prietaisų, kurie padės tinkamai tai padaryti.


 Gyvatvorių žirklės. Gyvatvorių žirklės dažniausiai būna akumuliatorinės. Jų galingumas svyruoja nuo 3,6 V iki 18 V ir dažnai komplektacijoje turi tiek žolės, tiek krūmų ašmenis.
 Genėjimo žirklės. Šis įrenginys, skirtas pavienėms šakelėms nukirpti, turi trumpus, bet plačius pusmėnulio formos ašmenis. Jei kirpsite storesnes šakas, rinkitės įrenginį ilgomis rankenomis. Žinovų teigimu, genėjimui taip pat galima rinktis sekatorius, šakų ir žolės žirkles.
 Genėtuvas. Tai esminis gyvatvorių priežiūros prietaisas, skirtas kirpti ir formuoti įvairius krūmus bei gyvatvores. Jų yra dvi rūšys: elektriniai bei akumuliatoriniai. Aukštoms gyvatvorėms prižiūrėti ekspertai rekomenduoja rinktis specialius įrankius, turinčius teleskopinį išskleidžiamą kotą.


4. Grandininiai pjūklai

Grandininiai pjūklai yra naudingas ir praktiškas įrankis ne tik miškuose, bet ir soduose tvarkyti aplinką. Tokie pjūklai dažniausiai naudojami kirsti medžius, pašalinti šakas, valyti krūmus.


 Elektriniai. Elektriniai grandininiai pjūklai yra skirstomi į laidinius arba akumuliatorinius. Šie pjūklai yra lengvi ir kompaktiški, veikia tyliai, yra lengvai užvedami. Tačiau jie nėra tokie galingi kaip benzininiai, todėl pasitarnaus nedidelių medžių, šakų ir krūmų pjovimui.
 Benzininiai. Tokie pjūklai dažniausiai būna dvitakčiai – t.y. veikia su alyvos ir benzino mišiniu. Benzininiai pjūklai tinka intensyviam naudojimui, dideliems ir storiems medžiams, medienai pjauti.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)