Ką veikti karantino metu: kaip pasigaminti adatinę?

Ką veikti karantino metu: kaip pasigaminti adatinę?


Siaučiant koronavirusui ir įsigaliojus karantinui atsiranda daugiau nei įprastai laisvo laiko, kurį galima išnaudoti pasigaminant daiktą, kuris gali praversti kiekvienai namų šeimininkei – adatinę.


Jums reikės: nedidelės tuščios konservų skardinės, klijų „Lipalas“, audinio skiautelės, porolono, sintepono, nėrinių, manų kruopų, juodų dažų, aukso spalvos akrilinių dažų.


1. Priklijuokite prie skardinės dugno kartoną, kad uždengtumėte nelygumus.


2. Skardinės paviršių patepkite klijais ir apibarstykite manų kruopomis. Tai sukurs faktūrą tose vietose, kurios nebus uždengtos nėriniais. Palaukite 5 min. ir nupurtykite manų kruopų perteklių. Tai pakartokite porą kartų.


3. Kai visiškai išdžius, viską nudažykite juoda spalva.


4. Gausiai ištepkite visą išorinį paviršių „Lipalu“ ir klijuokite ant jo nėrinius. Ant nėrinių paviršiaus irgi užtepkite klijų.


5. Kai viskas išdžius, dar kartą nudažykite skardinę juodais dažais ir palikite džiūti.


6. Paimkite gabalėlį virtuvinės kempinėlės, suvilgykite auksiniais akriliniais dažais, dažų perteklių nuvalykite popieriumi ir lengvais kempinėlės prisilietimais patapšnokite visą skardinės paviršių.

REKLAMA


7. Iš pasirinktos medžiagos (labai tiktų raudonos spalvos audinys) iškirpkite skritulį, maždaug trečdaliu didesnį nei skardinės skersmuo, ir atsiūkite kraštus. Siūlės pradžioje ir pabaigoje palikite 6–7 cm ilgio siūlą (siūlą rinktis tvirtą, kad sutraukiant netrūktų). Paėmę už siūlų galų, juos truputį sutraukite, kad skritulys pasidarytų lėkštelės formos.


8. Iškirpkite keletą poroloninių (kelių centimetrų storio) ir sinteponinių skritulių, telpančių į indelio vidų.


9. Į medžiaginę lėkštelę sukraukite poroloninius ir sinteponinius skritulius ir stipriai sutraukite siūlų galus į audinio vidų sukimšdami visą sintepono ir porolono sluoksnį. Tolygiai sudėliokite klosteles.


10. Paimkite indelį ir iš vidaus maždaug 10 mm nuo krašto ištepkite klijais (į dugną įdėkite kempinėlę, kad pagalvėlė iš porolono ir sintepono neprasmegtų). Stora adata aplink visą apskritimą kruopščiai viena kryptimi išlyginkite klosteles įkišę bukąjį adatos galą tarp skardinės sienelių ir pagalvėlės ir sukdami adatą ratu.


Daugiau aktualių ir naudingų patarimų bei straipsnių rasite žurnaluose „Savaitė“ bei „Namie ir Sode“.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 13 (2023)

    Savaitė - Nr.: 13 (2023)