Kaip prižiūrėti skirtingus augalus – nuo skintų gėlių iki sukulentų

Kaip prižiūrėti skirtingus augalus – nuo skintų gėlių iki sukulentų


Nors saulėtų dienų turime vis daugiau, žaliuojančio pavasario reikės dar šiek tiek palaukti. Jeigu akys pasiilgo žalumos, namus galite pasipuošti įvairiausiomis gėlėmis, kurių gausų pasirinkimą jau galima rasti parduotuvėse. Visgi, parnešus namo, nesvarbu, ar tai būtų skintos gėlės, ar gėlės vazonėlyje, reikia tinkamai jas prižiūrėti.


Skintas gėles saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių


Augalų priežiūros ekspertė Vesta Paukštelo sako, kad parsinešus puokštę skintų gėlių namo, pirmiausia, svarbu atsižvelgti į kambario, kuriame žadate laikyti gėles, apšvietimą.


„Beveik visų rūšių gėles reikėtų laikyti šviesioje vietoje, tačiau svarbiausia, kad jų nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai. Daugelis žmonių klaidingai mano, kad saulės spinduliai automatiškai pailgins skintų gėlių žydėjimo laiką, tačiau taip laikomos gėlės gali nuvysti greičiau nei tikėtasi“, – pasakoja V. Paukštelo.


Pasak jos, likusi skintų gėlių priežiūra – pakankamai universali. Svarbiausia reguliariai pakirpti jų kotus, kad į gėlių stiebą patektų daugiau vandens, o kartą per dieną pakeisti vazoje esantį vandenį.

REKLAMA


Kokias gėles rinktis puošti namams?


Svarstant, kuo papuošti namus, V. Paukštelo rekomenduoja rinktis lapinius augalus. Mat jie yra ne tik graži namų puošmena, bet ir atlieka oro valymo funkciją. Pasak jos, lapinius augalus prižiūrėti labai paprasta. Tereikia atrasti „laistymo ritmą“, jiems tinkamą šviesią vietą be skersvėjo ir kas keletą metų persodinti.


„Pastebiu, kad šiuo metu populiarėja ir ekoterapiniai augalai. Vienas tokių – močiučių nuo seno mėgstamos pelargonijos. Jos turi stiprų kvapą, išskiria įvairiausių eterinių aliejų, kurie turi raminančių funkcijų, todėl šį augalą taip pat patartina turėti namuose“, – pabrėžia V. Paukšelo.


Jeigu neturite daug laiko augalams rūpintis, specialistė pataria namuose auginti sukulentus.


„Svarbu žinoti, kad sukulentai nuo tiesioginių saulės spindulių pradeda geltonuoti. Todėl juos geriausia laikyti šiek tiek tamsesnėje ir vėsesnėje vietoje. Juos laistyti reikėtų negausiai ir iš apačios, mat liejant iš viršaus, šiuos augalus lengva perlaistyti ir supūdyti. Šylant orui, pavasarį ar vasarą sukulentus reikėtų laistyti kas savaitę ar dvi. Priklausomai nuo oro, šilumos ir drėgmės namuose“, – pataria V. Paukštelo.








  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 16 (2024)

    Savaitė - Nr.: 16 (2024)