Atostogų dilema: pigiau prie Palangos tilto ar Turkijos krantų?

Atostogų dilema: pigiau prie Palangos tilto ar Turkijos krantų?


Įsibėgėjęs antrasis vasaros mėnuo ne tik turėtų atnešti daugiau šilumos į Lietuvą, bet ir paskatinti apsispręsti paskutinės minutės atostogautojus: ilsėtis gimtinėje ar vykti į užsienį. Populiarių atostogų krypčių kainų apžvalga liepos ir rugpjūčio mėn. rodo, kad poilsis Lietuvoje kartais gali kainuoti panašiai kaip užsienyje ar net brangiau. Kaip išsirinkti šios vasaros atostogų scenarijų?


Justina Bagdanavičiūtė


Šiemet 37 proc. gyventojų planuoja atostogauti tiek užsienyje, tiek Lietuvoje, 33 proc. – tik Lietuvoje, o 11 proc. – tik užsienyje. Gyventojai svarsto įvairias kryptis, ieškodami geriausio kainos ir kokybės santykio. Lietuvoje poilsis ne visada yra finansiškai palankesnis – ypač populiariuose kurortuose, kur kainos sparčiai vejasi užsienio kainų lygį. Todėl svarbu sąmoningai įsivertinti savo biudžetą bei tai, kokių atostogų tikimasi – aktyvių, ramių ar turtingų kultūrinėmis patirtimis.


Atostogos Lietuvos kurortuose


Nors vis labiau populiarėja poilsis gamtos apsuptyje prie ežerų, Palanga išlieka vienu dažniausių atostogų pasirinkimų – vasarą į ją vilioja jūra, pramogos bei aktyvus naktinis gyvenimas. Vis dėlto, toks populiarumas turi savo kainą.

REKLAMA


Remiantis apgyvendinimo paslaugas teikiančių platformų duomenimis, atostogos su 7 nakvynėmis liepos-rugpjūčio mėn. dviem asmenims galėtų kainuoti apie 860 eurų. Pridėjus kelionę automobiliu iš Vilniaus ir išlaidas valgant kavinėje (du kavos puodeliai, keturi patiekalai ir keturi gėrimai) kasdien reikėtų išleisti dar apie 95 eurus.


Priklausomai nuo pasirinkto apgyvendinimo bei maitinimo tipo, kelionės išlaidos gali svyruoti – jos gali būti tiek mažesnės, tiek didesnės. Tačiau viską apibendrinus, dviem asmenims savaitės trukmės atostogos Palangoje galėtų kainuoti apie 1 700 eurų. Papildomos pramogos, tokios, kaip dviračių nuoma ar bilietai į renginius, neįtrauktos.


Tuo metu kituose Lietuvos kurortuose pailsėti įmanoma kiek pigiau. Birštone, įskaičiavus kelionės automobiliu kainą, 7 nakvynes bei analogišką dienos maitinimo planą kavinėje, preliminarios atostogų išlaidos siektų apie 1 170 eurų. Molėtuose tokios pat atostogos galėtų kainuoti apie 1 080 eurų. Žinoma, galutinė atostogų kaina priklausys nuo apgyvendinimo vietų užimtumo ir pasirinkto komforto lygio.

REKLAMA


Užsienio kryptys


Populiarių Lietuvos kurortų kainos, ypač Palangos, dažnai priartėja prie tų, kurias siūlo užsienio kurortai. Skrydžių ir nakvynės paketai, ypač per akcijas, finansiškai gali būti labai konkurencingi. Tarp lietuvių viena populiariausių užsienio krypčių išlieka Turkija, o dažnai atostogoms jie renkasi Italiją bei Ispaniją.


Pavyzdžiui, Turkijos kurorte Antalijoje poilsis dviem, įskaičiavus skrydžius iš Vilniaus, 7 nakvynes ir maitinimą (apie 80 eurų dienai), siektų apie 1 900 eurų. Todėl Antaliją neabejotinai galima tituluoti kaip vieną pigiausių Viduržemio jūros krypčių.


Svarbu paminėti ir tai, jog į Turkiją itin populiaru keliauti renkantis kelionių paketus, kurių kaina gali svyruoti nuo 1 000 eurų už pigiausius pasiūlymus iki 3 600 eurų. Tačiau nemažai pasiūlymų galima rasti už maždaug 1 400 eurų dviem žmonėms su pusryčiais ir vakariene.


Tuo metu turistų pamėgtame Italijos mieste Riminyje, skrydžių bei 7 nakvynių bei maitinimo kaina siektų apie 2 100 eurų dviem žmonėms. Vidutinės išlaidomis maistui preliminariai galėtų būti apie 104 eurus per dieną porai.


Pablo Picasso gimtinėje Malagoje, Ispanijoje, pasirinkus tą patį scenarijų rugpjūčio mėn. poilsis dviem asmenims galėtų kainuoti apie 2 150 eurų. Išlaidos maistui šiame mieste juo mėgaujantis kavinėse porai kainuotų apie 95 eurus dienai.


Ieškant maisto, gėrimų ir paslaugų kainų įvairiose šalyse, aiškiai matyti, kad kai kuriuose užsienio kurortuose maisto kainos išlieka žemesnės nei Lietuvoje. Maistas čia ne tik pigesnis, bet ir šviežesnis – vaisiai, žuvis bei prieskoniai dažnai vietinės kilmės, todėl keliautojai gali mėgautis kokybe už prieinamą kainą.



Šie pavyzdžiai rodo, kad savaitės atostogos populiariausiose Viduržemio jūros kryptimis dviem asmenims gali kainuoti nuo 1 900 eurų ir daugiau. Todėl atostogos užsienyje nebus pigesnės nei Lietuvoje, bet jos greičiausiai leis mėgautis geresniais orais ir naujomis kultūrinėmis patirtimis.


Atostogų planavimas


Nesvarbu, ar planuojate poilsį Lietuvoje, ar svajojate apie užsienio kelionę, pirmas žingsnis – atostogų biudžetas. Turint preliminarų biudžetą, lengviau įsivertinti, kiek galima skirti transportui, nakvynei, pramogoms ar maistui.


Kai jau turite atostogų biudžetą, nesunku suskaičiuoti, kiek galite sau išleisti atostogoms ir jų metu, kad asmeniniai finansai būtų subalansuoti. Jei matote, kad suplanuotos išlaidos yra didesnės nei norėtumėte, daugiausia galite sutaupyti pasirinkdami pigesnes apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas. Taip pat persvarstykite alternatyvas pirminei atostogų krypčiai. Geram poilsiui svarbi ne tik atostogų lokacija, bet ir ramybė dėl finansų.


Taip pat per atostogas užsienyje mažiausiai norisi neplanuotų medicininių, kelionės sutrikimų (pavyzdžiui, atšaukto ar vėluojančio skrydžio) išlaidų, nepatogumų dėl pamesto bagažo ar pasidarbavus ilgapirščiams.


Pirmiausia, kelionėse turėtume saugotis patys – nesinešioti visų pinigų su savimi, atsiskaitymams naudotis kortele, būti pasiruošus apriboti jos funkcionalumą per išmaniąją programėlę, jei netikėtai ją prarastume. Antra, ne nuo visų galimų neplanuotų išlaidų galime apsisaugoti tiesiog atsargiau elgdamiesi, todėl verta pagalvoti apie kelionės draudimą.


Pranešimas spaudai.








  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 28 (2025)

    Savaitė - Nr.: 28 (2025)