Nuo ketvirtadienio švelnės karantinas: kas keisis?

Nuo ketvirtadienio švelnės karantinas: kas keisis?


Vyriausybė nusprendė nuo ketvirtadienio švelninti karantino sąlygas. Ministrų Kabineto sprendimu, nebebus ribojamas maitinimo įstaigų darbas, bus švelninamos karantino sąlygos neformaliam ugdymui.


Žaliasis sertifikatas


Kaip papildomą įrodymą nuspręsta pripažinti pagal Europos Komisijos reikalavimus parengtą Europos Sąjungos skaitmeninį COVID pažymėjimą. Taip pat, siekiant aiškumo, kai skirtingose šalyse skirtingai traktuojamas skiepijimo pabaigos faktas, siūloma nustatyti konkrečias sąlygas, kada laikoma, kad skiepijimas yra baigtas.


Vyriausybės sprendimu, skiepijimas yra laikomas baigtu, jei po COVID-19 ligos vakcinos dozės suleidimo yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų ir asmuo buvo paskiepytas antra vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės. Taip pat nuspręsta, kad skiepijimas laikomas baigtu, kai viena vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro viena vakcinos dozė ir bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga.

REKLAMA


Taip pat Ministrų Kabinetas nusprendė atsižvelgiant į didėjantį atvykstančiųjų turistų srautą bei į tai, kad vasaros sezono metu daug šeimų keliauja su vaikais, o šiuo metu tik kai kurios užsienio valstybės pradeda vakcinaciją vaikų nuo 12 metų amžiaus, bei siekiant suteikti galimybę vaikams be papildomų leidimų laisvai atvykti į šalį, leisti visiems užsieniečiams (iš trečiųjų šalių) iki 16 metų amžiaus atvykti be apribojimų.


Taip pat patikslinti reikalavimai dėl COVID-19 tyrimų atvykstantiems/grįžtantiems. COVID-19 tyrimų nuspręsta nebereikalauti iš visų atvykstančiųjų iš užsienio, o tik iš tų, kurie atvyksta iš šalių, įtrauktų į sveikatos apsaugos ministro tvirtinamą COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašą, kadangi pagal naujausius epidemiologinius rodiklius kai kurias užsienio šalis bus galima išbraukti iš šio sąrašo.

REKLAMA


Taip pat, patikslinama, kad SARS-CoV-2 PGR tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau nei 72 valandų, o antigeno testas ne anksčiau nei 48 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvą.


Taip pat nutarta leisti kaukių nedėvėti ne tik atlikėjams pasirodymu metu, bet ir pranešėjams, renginio vedėjams repeticijų, vaizdo, garso įrašų, transliacijų, renginių metu, kai užtikrinamas saugus atstumas nuo žiūrovų ir (ar) dalyvių.Neberibos maitinimo įstaigų darbo laiko


Vyriausybė taip pat nusprendė nebetaikyti darbo laiko apribojimo kavinėms, barams, restoranams bei kitoms viešojo maitinimo  vietoms.


„Vienas svarbus pakeitimas susijęs su viešojo maitinimo įstaigų veikla, tiek veikiančias lauke be galimybių paso, tiek uždarose erdvėse su galimybių pasu. Siūlome neberiboti jų darbo laiko“, – Vyriausybės posėdyje teigė Sveikatos apsaugos ministerijos viceministrė Živilė Simonaitytė.


Karantino pokyčiai švietimo srityje


Vyriausybė nusprendė ir suvienodinti sąlygas ugdymui, mokymui ir neformaliajam švietimui, atsisakant perteklinių ribojimų.


„Jeigu yra ugdoma iki dešimt mokinių, tai reikalavimai plotui netaikomi, o jeigu yra daugiau, tai turėtų būti užtikrinama dešimt kvadratinių metrų“, – sakė Ž. Simonaitytė.


Taip pat nuo birželio 17 d. vaikų neformalųjį ugdymą leista vykdyti nuotoliniu būdu, o uždarose erdvėse vienu metu vienoje grupėje galės dalyvauti ne daugiau nei 30 vaikų, išskyrus tuos atvejus, jei visi vaikai ir darbuotojai yra persirgę, pasiskiepiję arba turi neigiamus COVID-19 testus.


Pokyčiai dėl Galimybių paso


Vyriausybės sprendimu pakeistos sąlygos, kada asmenys gali gauti Galimybių pasą. Iki 13 savaičių (vietoje 12) prailginamas terminas po pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo, kada asmenys gali gauti „galimybių pasą“ (keičiamas 18.1.3 papunktis). Taip pat persirgusiems asmenims siūloma suteikti „galimybių pasą“ praėjus 2 savaitėms po bet kurios „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“, „COVID-19 Vaccine Janssen“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo, jei asmeniui diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu (papildoma 18.1.5 papunkčiu);– persirgusiems asmenims suėjus 210 dienų terminui, nustatomas papildomas mėnesio laiko „galimybių paso“ galiojimo laikotarpis, kad šie asmenys galėtų pasiskiepyti COVID-19 ligos vakcina ir „galimybių paso“ galiojimas nenutrūktų (keičiamas 18.2 papunktis);


– antigeno testo galiojimas „galimybių paso“ gavimui pratęsiamas iki 48 val. (vietoje 24 val.).


Visų pakeitimų įsigaliojimo datą siūloma nustatyti 2021 m. birželio 14 d.