LVŽS kreipėsi į LRT tarybą dėl LRT taikomų dvigubų standartų

LVŽS kreipėsi į LRT tarybą dėl LRT taikomų dvigubų standartų


Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į nacionalinio transliuotojo – Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) – tarybą, prašydamas paaiškinti, kodėl skelbiant politikų pateiktą informaciją LRT taiko dvigubus standartus. Politikas stebisi, kad LRT, per rinkimų kampaniją atsisakydama skelbti nieko bendro su rinkimais neturintį premjero kreipimąsi į Lietuvos žmones, kurį LRT privalo skelbti teisės aktų nustatyta tvarka, kur kas mažiau skrupulingai elgiasi su konservatorių politine reklama.


Antai, informacija apie TS-LKD rinkimų programos pristatymą kituose portaluose pasirodė pažymėta kaip politinė reklama, tuo tarpu LRT portale TS-LKD rinkimų programos pristatymas pateiktas nuslepiant, kad tai politinė reklama.


„Dvigubų standartų laikymasis, kai atsisakoma skelbti reikšmingą Vyriausybės informaciją, bet transliuojama nežymėta konservatorių politinė reklama – stebina ir kelia nerimą, ar LRT ir minėta partija elgiasi skaidriai. Vadovaudamiesi Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo 10 straipsnio 1 dalies 5 punktu, kreipėmės į LRT tarybą ir jos prašome pagal kompetenciją įvertinti, ar LRT nepažeidė minėtame įstatyme įtvirtintų pareigų, ar buvo užtikrintas tinkamas LRT uždavinių vykdymas ir įgyvendinti teisės aktuose nacionaliniam transliuotojui keliami reikalavimai bei įpareigojimai, kai esant epidemijai paskelbtos ekstremalios situacijos metu buvo atsisakyta transliuoti premjero kreipimąsi į Lietuvos žmones.

REKLAMA


Taip pat klausiame, kaip nutiko, kadLRT eteryje atsirado nežymėta politinė reklama. Jei partijų skelbiamos politinės reklamos žymėjimo pažeidimai LRT toliau tęsis, būsime priversti kreiptis ir į Vyriausiąją rinkimų komisiją,“ – sako R. Karbauskis.  


Jo teigimu, precedento neturintis LRT elgesys turi būti įvertintas LRT Tarybos.


2020 m. birželio 16 d. LRT kategoriškai atsisakė transliuoti Ministro Pirmininko kreipimąsi į Lietuvos žmones dėl pandemijos, nors LRT įstatymas aiškiai įpareigoja nacionalinį transliuotoją elgtis atsakingai ir transliuoti šalies vadovų pranešimus. Šiuo kreipimusi į visuomenę ministras pirmininkas, kaip Vyriausybės vadovas ir Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto pirmininkas, paskutinę karantino dieną visuomenei siekė pristatyti esmines saugumo rekomendacijas pasibaigus karantinui ir toliau tęsiantis ekstremaliai situacijai šalyje.


Tačiau premjero kreipimasis LRT žiūrovų nepasiekė. Vyriausybė išgirdo LRT nuogąstavimus, kad vyksta rinkimų kampanija, nors pranešimo turinys nieko bendra su rinkimais neturi – jis skirtas COVID pandemijos problemoms spręsti, pabrėžia R. Karbauskis.