V. Blinkevičiūtė pritaria G. Nausėdai: skatinant gyventojus skiepytis buvo perlenkta lazda

V. Blinkevičiūtė pritaria G. Nausėdai: skatinant gyventojus skiepytis buvo perlenkta lazda


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė pritaria prezidentui Gitanui Nausėdai, kad Vyriausybės pasirinkta skiepijimo nuo COVID-19 taktika nuo COVID-19 yra pernelyg forsuota ir priešinanti gyventojus. V. Blinkevičiūtės teigimu, skatinant žmones skiepytis neužtenka imtis vien „botago“ principo, pasak jos, labai svarbu pasirinkti efektyvias skatinančias priemones.


„Tiesą sakant, visada galima geriau, kai tokia sudėtinga situacija. Ir norėčiau pasakyti, kad neužtenka imtis vien tik botago. Paskatinti žmones skiepytis, matyt, reikia, tam tikra prasme, ir meduolio“, – „Žinių radijui“ teigė V. Blinkevičiūtė.


Politikė akcentuoja, kad valdantieji, „botagu“ ragindami žmones vakcinuotis padarė tam tikrų klaidų.


„Buvo padarytos tam tikrų klaidų, kai tokie išankstiniai nusistatymai, žmonių suskirstymai į tam tikras grupes ir pagąsdinimai, kad negalės nepasiskiepiję žmonės miestuose naudotis transportu, arba kad tiems žmonėms susirgus COVID-19, jeigu jie nepasiskiepiję, nebus teikiamos paslaugos ir mokamos ligos išmokos ir kai kurie kiti panašūs dalykai“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

REKLAMA


„Manau, kad tiesiog yra perlenkta lazda. Nes kuo tu labiau gąsdinsi žmones, ar neatsitiks taip, kad tie žmonės, atvirkščiai, kaip tik nusistatys ir nenorės skiepytis. Todėl čia matau tam tikrų pastabų ir priekaištų valdančiajai daugumai“, – pridūrė ji.


Todėl V. Blinkevičiūtė ragina valdančiuosius visų pirma pasinaudoti skatinančiomis priemonėmis.


„Viena iš jų galbūt yra kalbėjimai ir įtikinėjimai, be to, reikėtų identifikuoti atskiras grupes pagal amžių, kurios dar nėra pasiekusios pakankamo pasiskiepijimo lygio“, – teigė ji.


Prezidentas G. Nausėda ketvirtadienį LRT „Dienos temoje“ Vyriausybės pasirinktą taktiką nuo COVID-19 paskiepyti kuo didesnę gyventojų dalį pavadino karštligiška ir forsuota.


„Karštligiško ir gal net, sakyčiau, šiek tiek forsuoto skiepijimo buvo galima išvengti, jeigu būtume savo pastangas tolygiai paskirstę per visą vasarą“, – teigė G. Nausėda.

REKLAMA


Rugsėjo 10-ąją per planuojamą mitingą teisėsauga turi būti pasirengusi


V. Blinkevičiūtė sako palaikanti žmonių teisę rinktis į protestus, tačiau tuo pačiu pabrėžia, kad tokie renginiai turėtų vykti civilizuotai. Todėl socialdemokratė priduria nepalaikanti tokių priemonių, kokios buvo naudojamos rugpjūčio 10 dienos mitinge prie Seimo. Rugsėjo 10 d. prie parlamento rengiamas dar vienas mitingas, todėl politikė pabrėžia, kad visos teisėsaugos institucijos turi atitinkamai vertinti situaciją ir būti pasirengusios imtis reikiamų priemonių.


„Kiekvienoje demokratinėje valstybėje žmonės turi teisę dalyvauti mitinguose, išreikšti savo nuomonę, galbūt kitą kartą savo nepasitenkinimą vienu ar kitu valdžios sprendimu. Mes visą laiką esame už tai, kad vyktų tie mitingai ir kad jie būtų tinkami demokratiškai valstybei ir vyktų civilizuotai“, – „Žinių radijui“ penktadienį sakė V. Blinkevičiūtė.


Europarlamentarė sako nepalaikanti protestuotojų veiksmų, kai šie į neeilinę Seimo sesiją besirenkančius parlamentarus pasitiko stilizuotomis kartuvėmis su užrašu „Vieta Lietuvos išdavikams“, renginio dalyviai atsigabeno ir imitacinę spygliuotą vielą, apkabinėtą Dovydo žvaigždėmis, o kai kurie renginio dalyviai Dovydo žvaigždes buvo užsikabinę ir ant savo drabužių.„Tikrai niekada negalėčiau pritarti tokiems mitingams, kurie buvo pastarąjį kartą vyko šį mėnesį prie Seimo. Todėl, kad matome, jog buvo naudojamos ir kartuvės, Holokausto simbolika. Tam pritarti negalime ir neturime“, – tvirtino LSDP pirmininkė.


Socialdemokratė pridūrė, kad tuomet vykęs mitingas išaugo į riaušes, todėl teisėsaugos institucijos, laukiant rugsėjo 10-ąją planuojamo mitingo turėtų būti pasirengusios tinkamu momentu pasitelkti reikiamas priemones siekiant užkardyti panašaus scenarijaus pasikartojimo galimybes šiame renginyje.


„Tiesą sakant, po įvykusių riaušių tokiems dalykams leidimai ir nebuvo išduoti, bet ir reikia stebėti situaciją, įvertinti, turėti pakankamai duomenų ir informacijos. Visos tarnybos turi veikti profesionaliai, vieningai, reikiamu momentu imtis tam tikrų priemonių, kad neatsitiktų taip, kaip buvo iki tol“, – sakė V. Blinkevičiūtė.