A. Dulkys siūlo susitaikyti su Galimybių pasu: jie atėjo ilgesniam laikui

A. Dulkys siūlo susitaikyti su Galimybių pasu: jie atėjo ilgesniam laikui


Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys viliasi, kad šis mėnuo bus paskutinis karantino mėnuo Lietuvoje. Visgi ministras nesitiki, kad artimiausiu metu pavyks atsisakyti tam tikrų pandemijos metu galiojusių priemonių, tokių kaip testavimas ar Galimybių pasas.


„Labai norėtųsi, kad karantino statusui šis mėnuo būtų paskutinis. Toks pozityvus, optimistinis planas, bet, matyt, ekstremali situacija išliks ir ilgiau. Ar mes galėsime atsisakyti testavimo ir tokių dalykų kaip skaitmeniniai, galimybių pasai – matyt, kad ne. Prognozuočiau, kad tokio tipo dokumentai, mūsų pagalbininkai, pas mus atėjo ilgesniam laikui“, – antradienį „Žinių radijui“ kalbėjo A. Dulkys.


Pasak ministro, su koronavirusu mums dar gali tekti gyventi maždaug metus, kadangi daugelio įvairių virusų bangos, A. Dulkio teigimu, anksčiau trukdavo maždaug pustrečių metų.


„Jeigu pasižiūrėsime į virusų istorijas prieš 100 metų, tai vis tiek vienaip ar kitaip dvejus, dvejus su puse metų trukdavo šitos bangos. Tai jeigu įskaičiuosime, kada buvo pradžia ir pridėsime dar metus, tai turime tuos dvejus su puse metų“, – svarstė sveikatos apsaugos ministras.

REKLAMA


Visgi jis pabrėžia, kad svarbiausia ne tai, kiek ilgai Lietuvoje reikės naudoti galimybių pasus ir kiek apskritai dar tęsis virusas, o tai, kad COVID-19 pandemija esą turėjo ir tam tikrų teigiamų pokyčių mūsų gyvenimuose.


„Aš manau, kad ne čia yra esminis dalykas. Man atrodo, virusas mums atsiuntė šiek tiek platesnę žinutę dėl higienos, tvarkos laikymosi. Galų gale dėl gyvenimo vertybių. Visai neblogų patarimų virusas atnešė į mūsų gyvenimą, kai kurie tėvai ir su savo vaikais labiau susipažino būdami namie“, – įsitikinęs A. Dulkys.


Pirmadienio Statistikos departamento duomenimis, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, šiuo metu siekia 193 atvejus. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas sudaro 1,7 proc., o galimai imunitetą įgijo jau 45,8 proc. asmenų.


Žinutė dar nepasiskiepijusiems: visų vakcinų yra – tik registruokitės


Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad prasidėjus masinei vakcinacijai norėtųsi aktyvesnės gyventojų registracijos skiepui nuo COVID-19. Jo teigimu, šiuo metu Lietuvoje yra laisvų visų šalyje naudojamų gamintojų vakcinų.

REKLAMA


„Asmeniškai labiausiai bijojau, kad bus situacija: noriu registruotis, bet nėra mano norimos vakcinos. Kol kas situacija yra tokia, kad visų vakcinų yra – tik registruokitės“, – „Žinių radijui“ sakė A. Dulkys.


„Bet šiaip registracijos norėtųsi didesnės. Šiuo metu kai pasileido masinė vakcinacija yra registravęsi iš viso virš 200 tūkst. žmonių“, – pažymėjo jis.


Lietuvoje praėjusią savaitę pradėta masinė gyventojų vakcinacija: skiepytis gali visi vyresni nei 16 metų gyventojai.