A. Dulkys laukiantiems „Sputnik V“ skiepų: geriausia vakcina yra ta, kuria galima pasiskiepyti šiandien

A. Dulkys laukiantiems „Sputnik V“ skiepų: geriausia vakcina yra ta, kuria galima pasiskiepyti šiandien


Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad visi delsiantys skiepytis ar laukiantys Rusijoje pagamintų „Sputink V“ vakcinų, turėtų situaciją įvertinti faktais. Pasak jo, šalies visuomenės grupėse, kuriose paskiepyta didžioji dalis asmenų, situacija yra itin saugi, tad, akcentuoja ministras, geros vakcinos yra tos, kuriomis galima pasiskiepyti šiandien.


„Man atrodo, labai svarbu faktai, kad pasaulyje šiuo metu yra iš viso 13 vakcinų, o Europoje yra registruotos keturios ir visos keturios yra Lietuvoje. Manau, kad geriausia vakcina yra ta, kuria galite pasiskiepyti šiandien“, – antradienį LRT radijui sakė ministras.


„Gyventojų grupėse, kuriose yra vakcinuota daugiau nei 70 procentų – tai yra kritinė masė žmonių – pažiūrėkime, kokie yra puikūs rezultatai. Tai medikų bendruomenė, globos bei slaugos namų gyventojai... Taigi tai gelbsti nuo mirties, gelbsti nuo sunkios ligos. Manau, kad šie argumentai turėtų tuos delsiančius žmones paveikti“, – pridūrė ministras.

REKLAMA


Premjerė Ingrida Šimonytė po pastarąją savaitę vykusio apsilankymo Trakų savivaldybėje teigė, kad dalis šios savivaldybės gyventojų vengia skiepytis, kadangi yra priklausomi nuo Rusijos informacinio lauko. Pasak jos, dalis gyventojų laukia galimybės pasiskiepyti būtent rusiška „Sputnik V‘‘ vakcina. Todėl, pabrėžė premjerė, reikia daugiau dirbti kalbant apie tai, kokia yra skiepų nauda.


„Teko diskutuoti su poliklinikos vadove, kuri tiesiai šviesiai pasakė, kad yra žmonių, kurie laukia „Sputniko“. Tai, viena vertus, tie žmonės nėra antivakseriai, vadinasi, juos įtikinti skiepytis galima, bet „Sputniko“ tikrai Lietuvos Respublika nėra nusiteikusi pirkti ir remsis tomis vakcinomis, kurias esame įsigiję per ES bendruosius pirkimus“, – penktadienį po susitikimo su Trakų rajono mere kalbėjo I. Šimonytė.


A. Dulkys: masinę vakcinaciją vykdysim etapais, nes jokia IT sistema neatlaikytų apkrovos


Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tvirtina, kad Lietuvoje jau artėjama masinės vakcinacijos link, kai registruotis skiepui galėtų visi norintys šalies gyventojai. Visgi, ministras pažymi, kad vakcinacija ir toliau bus vykdoma etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.

REKLAMA


„Leisimės amžiaus grupėmis žemyn. Jokia pasaulio IT sistema negalėtų atlaikyti tokios apkrovos, jeigu tą pačią dieną, tą pačią valandą jungtųsi prie sistemos visi šalies gyventojai, kurie tik tai sugalvojo“,– antradienį LRT radijui teigė A. Dulkys.


Ministras mano, kad prioritetinių grupių vakcinacija turėtų būti baigta gegužės pabaigoje–birželio pradžioje.


„Etapiškumas bus, savaitėmis ar kažkaip. Kažkuria prasme mes jau tuose etapiniuose sprendiniuose viena koja tarpduryje esame. Aš manau, kad gegužės antra pusė, birželio pradžia, matyt, jau yra tai, kada mes jau būsime tuose kituose grupių etapuose“,– sakė A. Dulkys.


Pirmadienio duomenimis, dviem skiepo dozėmis iš viso vakcinuota 247 129 žmonės, panaudotos 878 424 vakcinos.