A. Dulkys: svarstoma galimybė, kad į mokyklas galėtų grįžti ir abiturientai

A. Dulkys: svarstoma galimybė, kad į mokyklas galėtų grįžti ir abiturientai


Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad pirmadienį į mokyklas grįžus dalies savivaldybių pradinukams, svarstoma galimybė, kad jų pavyzdžiu galės pasekti ir kai kurių savivaldybių mokyklų abiturientai. 


„Tai peržiūrėti yra mūsų artimiausių savaičių planuose“, – pirmadienį pasiskiepijęs „AstraZeneca“ vakcina žurnalistams teigė sveikatos apsaugos ministras.


Visgi, pasak jo, tai pakankamai sunkus sprendimas, nes kol kas pagrindinis Vyriausybės uždavinys lieka rizikos grupės senjorų skiepijimas.


 „Vakcinuotų vyresnio amžiaus žmonių procentas nėra toks, kokio norėtųsi. Jis iki 30, iki 40 procentų. Mes jį turime reikšmingai padidinti ir visų pirma sudaryti šitiems žmonėms galimybę vakcinuotis“, – teigė A. Dulkys.


Nuo pirmadienio į 45 savivaldybių mokyklas sugrįžo pradinukai. Praėjusią savaitę Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė, kad savivaldybės, kuriose per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų naujų koronaviruso susirgimų rodiklis yra mažesnis nei 200, gali atnaujinti mišrų pradinukų ugdymą.

REKLAMA


J. Šiugždinienė: į mokyklas sugrįžo maždaug 58 tūkst. pradinukų


Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad nuo pirmadienio į mokyklas sugrįžo maždaug 58 tūkst. pradinukų iš 44 šalies savivaldybių, kuriose 14 dienų sergamumo COVID-19  rodiklis siekia mažiau nei 200 atvejų.


„Šiandien į mokyklas, ministerijos gautais duomenimis, sugrįžo apie 58 tūkst. pradinių klasių mokinių. Pirminiais duomenimis, į mokyklas šiandien iš savivaldybių, kuriose atvejų skaičius buvo mažesnis negu 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir kuriose nereikėjo taikyti saugaus sugrįžimo metodo, sugrįžo 44 savivaldybių mokiniai“, – spaudos konferencijoje pirmadienį informavo J. Šiugždinienė.


Ministrės teigimu, mišrų ugdymą pradėjo 413 mokyklų ir beveik 3 tūkst. klasių komplektų. J. Šiugždinienė teigia, kad vienintelė išimtis buvo Pasvalio savivaldybė, kuri mišrųjį ugdymą pradės taikyti nuo kovo 24 d.

REKLAMA


Tuo tarpu savivaldybėse, kuriose sergamumas koronavirusu didesnis, J. Šiugždinienės teigimu, į ugdymo įstaigas sugrįžo maždaug 2 tūkst. pradinukų.


„Tose savivaldybėse, kuriose atvejų skaičius viršija 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir kur pradinukai galėjo sugrįžti pagal saugaus sugrįžimo modelį, nuo šiandien dalyvauja 10 savivaldybių ir 20 mokyklų. Į mokyklas grįžo 103 klasės ir beveik 2 tūkst. mokinių“, – taigė J. Šiugždinienė.


„Dar keturios įstaigos saugaus sugrįžimo modeliu planuoja pradėti ugdymą per artimiausias dvi savaites“, – pridūrė ministrė.


A. Dulkys: artimiausios savaitės Lietuvai bus išbandymas


Artimiausios savaitės Lietuvai bus išbandymas kovoje su COVID–19 pandemija, o vakcinacija yra geriausia įmanoma priemonė sustabdyti viruso plitimą, pirmadienį pasiskiepijęs „AstraZeneca“ vakcina teigė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Jis įspėjo, kad daugiau nei pusėje Lietuvos savivaldybių vėl fiksuojamas naujų atvejų augimas.


„Artimiausios trys savaitės Lietuvai bus išbandymas. Dviejuose trečdaliuose Lietuvos savivaldybių pradėjo augti užsikrėtimų COVID-19 skaičiai. Vilniaus regione sugrįžome į ligoninių pilnėjimą“,– pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė sveikatos apsaugos ministras.


Jis paragino visus, pagal esamą tvarką turinčius teisę – pasinaudoti vakcinacijos galimybe, ir pabrėžė, kad vakcinacija ir testavimas yra geriausi kovos su viruso plitimu įrankiai.„Artimiausios dvi, trys savaitės mums yra labai svarbios, kad mėgintumėm sustabdyti tą galimą bangą, kuri nuvilnijo per kitas valstybes. Vakcinacija, profilaktinis testavimas ir kasdienė higiena yra tos priemonės, kurios yra mūsų rankose“, – teigė A. Dulkys.


„AstraZenca“ pirmadienį pasiskiepijo ir prezidentas Gitanas Nausėda, bei premjerė Ingrida Šimonytė. Skiepytis viešai nuspręsta po to, kai Lietuvoje buvo laikinai sustabdytas vakcinavimas „AstraZeneca“ vakcina.


Europos vaistų agentūrai ketvirtadienio vakarą paskelbus, kad „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID–19 yra saugi ir efektyvi, Lietuvoje skiepijimas šia vakcina atnaujintas.


Išsklaidžius abejones dėl to, kad „AstraZeneca“ gali turėti įtakos padidėjusiai kraujo krešulių ar tromboembolinių reiškinių rizikai, Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad nuo šiol gyventojai galės rinktis vakciną, kuria nori vakcinuotis. Sveikatos apsaugos ministras ketvirtadienį taip pat paskelbė, kad skiepijimo nuo COVID–19 prioriteto grupių sąrašas bus papildytas šalies vadovais, Seimo ir Vyriausybės nariais.