A. Dulkys: vakcinavimo eiliškumo savivaldybės turi laikytis

A. Dulkys: vakcinavimo eiliškumo savivaldybės turi laikytis


Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tvirtina, kad savivaldybių merų iniciatyva, patiems nusprendžiant, kurias žmonių grupes skiepyti, nesudarant galimybės pasirinkti skiepų prioritetinėse grupėse esantiems asmenims – neturėtų būti toleruojama.


„Tokie sprendimai, kai apeinamos grupės ir nesudaromos galimybės žmonėms pasirinkti – taip neturėtų būti“,– penktadienį po Vyriausybės posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje tvirtino sveikatos apsaugos ministras.


Pasak A. Dulkio, naujoji tvarka leidžia lanksčiau pereiti prie žemesnėje prioriteto grupėje esančių asmenų vakcinavimo, tačiau prieš tai būtina pasiūlyti vakcinas tiems, kurie yra rizikingesnėje grupėje.


„Naujos tvarkos esmė buvo tokia, kad mes sudarome galimybes lanksčiau judėti tarp prioritetinių grupių, bet sąlyga yra, kad, visų pirma, turi būti pasiūlytas vakcinavimas būtent toms, pagal eiliškumą prioritetinėms grupėms, sudarant galimybę pasirinkti vakciną“,– teigė ministras.

REKLAMA


Reaguodamas į Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės kritiką, kad ministerija neva nebeleidžia savivaldybėms skiepyti kasininkų, vairuotojų ir kitų darbuotojų, A. Dulkys tvirtino, kad prioritetinių grupių eiliškumas išlieka svarbus, siekiant pasiūlyti vakcinas pirmiausiai tiems, kuriems skiepai yra reikalingiausi.


„Mes pasitikime savivalda, mes suprantame, kad jie yra arčiau žmonių, jie tikrai geriau žino, kaip jiems geriau daryti, bet ne šioje vietoje. Prioritetinių grupių vis tiek turi būti laikomasi“,– sakė sveikatos apsaugos ministras.


Visgi jis pažymi, kad dabartinė skiepijimo tvarka yra kur kas lankstesnė, tačiau, ministro tvirtinimu, šios tvarkos savivaldybės privalo laikytis.


„Dabar mes žiūrime kur kas lanksčiau, kadangi turime „AstraZeneca“ vakcinos likučių, ir norime paskatinti ja vakcinuotis (...), tai čia yra toks balansas tiek pasitikėjimo savivalda, tiek tikimės iš jų lygiai tokios pat pagarbos tvarkoms, taisyklėms, pagarbos žmonėms, kuriems tai priklauso“,– teigė A. Dulkys.