A. Dulkys: svarstome „AstraZeneca“ vakcina skiepyti ne prioritetines grupes, o visus norinčius

A. Dulkys: svarstome „AstraZeneca“ vakcina skiepyti ne prioritetines grupes, o visus norinčius


Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad, atnaujinus skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina, svarstoma galimybė ja skiepyti ne prioritetines grupes, o visus norinčius.


„Kadangi mūsų vakcinacijos strategija ir visa logistika buvo pagrįsta tik prioritetinių grupių skiepijimu, tai, matyt, dabar persvarstysime ir šios vakcinos atžvilgiu keisime tuos sprendinius. Galbūt leisime vakcinuotis tiesiog norintiems, bet čia dar galutiniai sprendimai yra nepriimti“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė A. Dulkys.


Ministro teigimu, šią problemą turės spręsti ir visa Europa. A. Dulkys palankių sprendimų dėl „AstraZeneca“ iš Europos vaistų agentūros (EVA) tikisi artimiausiomis valandomis ar dienomis.


Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys antradienį pranešė iš Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) gavęs rekomendaciją laikinai stabdyti skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID–19. Todėl vakcinacija šio gamintojo vakcina buvo laikinai sustabdyta.


VVKT stabdyti vakcinaciją visų serijų „AstraZeneca“ vakcinomis siūlė remiantis saugumo sumetimais, kol Europos vaistų agentūra (EVA) pateiks savo vertinimus dėl šios vakcinos galimai sukeliamų tromboembolijos atvejų.