Prezidentūra: leisti atidėti vakcinavimąsi, laukiant norimos vakcinos, nėra racionalu

Prezidentūra: leisti atidėti vakcinavimąsi, laukiant norimos vakcinos, nėra racionalu


Prezidento vyriausiasis patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Simonas Krėpšta teigia, kad suteikti galimybę asmenims atsisakyti skiepytis viena ar kita vakcina, suteikiant galimybę atidėti skiepijimąsi, iki kol bus prieinama norima vakcina, nėra racionalu.


„Kalbant apie pandemijos valdymą, tiek iš visuomenės, tiek ir iš konkretaus žmogaus perspektyvos, priimti sprendimą atidėti savo vakcinavimą, kai tam jau yra galimybė, tikrai nėra racionalu. Todėl tikrai ragintume žmones, kurių vakcinavimo eilė ateina, skiepytis, nepriklausomai nuo to, kokia vakcina.


Visos trys vakcinos šiuo metu naudojamos Lietuvoje, yra patvirtintos Europos vaistų agentūros: patvirtintas tiek jų efektyvumas, tiek saugumas ir kitos savybės, ir jos visos yra veiksmingos, tą galima drąsiai teigti“, – „Žinių radijui“ antradienį teigė jis.


S. Krėpšta taip pat pabrėžė, kad savalaikis skiepijimas itin svarbus, siekiant sumažinti hospitalizuojamų žmonių skaičių.


„Negalima žiūrėti vien tik į užsikrėtimų mažinimo veiksmingumą, antras labai svarbus kriterijus yra būtent hospitalizacijos skaičiaus sumažinimas ir kiek žmonių, paskiepytų konkrečia vakcina, išvengia sunkių ligos formų ir nepatenka į ligoninę“, – kalbėjo jis.

REKLAMA


Vertindamas visuomenėje kylančias abejones dėl „AstraZenecos“ vakcinos veiksmingumo, prezidento patarėjas pažymėjo, kad jos veiksmingumu galima įsitikinti pažvelgus į rezultatus Jungtinėje Karalystėje (JK).


„Paskutiniai duomenys iš JK, kurioje daugiausia yra skiepijama būtent „AstraZeneca“ vakcina, rodo tikrai gana gerus rezultatus. Net atsižvelgiant į įvairius naujus viruso mutacijos atvejus, būtent JK sunkių pacientų vyresnio amžiaus žmonių grupėje sumažėjo daugiau kaip 80 proc.“, – sakė jis.


„Šiuo metu žmonės yra informuojami, kokia vakcina yra jiems suplanuota pateikti, jie tą žino prieš ateidami, bet skiepijimosi atidėjimas tikrai yra visiškai neracionalus, tiek žvelgiant iš konkretaus žmogaus pusės, tiek iš visuomenės pusės“, – dar kartą akcentavo S. Krėpšta.


A. Merkel viešai nesiskiepys „AstraZeneca“ vakcina


Vokietijoje vykstant diskusijoms dėl „AstraZeneca“ vakcinos patikimumo, kanclerė Angela Merkel šiuo metu neketina viešai skiepytis šia vakcina. Tai pirmadienį pareiškė jos atstovas Steffenas Seibertas.

REKLAMA


Kanclerei viešai pasiskiepyti „AstraZeneca“ preparatu pasiūlė Vokietijos imunologijos draugijos generalinis sekretorius Carstenas Watzlas.


Anot S. Seiberto, A. Merkel ne kartą sakė, jog skiepysis tada, kai ateis jos eilė. Be to, kanclerei yra 66 metai, o šiuo metu minėta vakcina rekomenduojama tik jaunesniems nei 65 metų amžiaus asmenims.


„AstraZeneca“ vakcinos efektyvumas, anot tyrimų, yra šiek tiek mažesnis nei „Biontech“/“Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinų. Vokietijos nuolatinė skiepų komisija (Stiko), priešingai nei Europos vaistų agentūra (EVA), rekomenduoja ją tik 18-64 metų amžiaus žmonėms, nes esą nėra pakankamai duomenų apie vakcinos veiksmingumą vyresniems asmenims.


Britų tyrimas: vakcinos nuo koronaviruso yra labai efektyvios


„AstraZeneca“ ir „Biontech“/“Pfizer“ vakcinos nuo koronaviruso yra labai efektyvios, parodė naujas Jungtinėje Karalystėje (JK) atliktas tyrimas. Abi šios vakcinos jau po pirmosios dozės suteikia mažiausiai 60 proc. apsaugą, pirmadienį pranešė Anglijos Visuomenės sveikatos agentūra.


Dar didesnis efektyvumas pastebėtas vertinant hospitalizacijos atvejus. Vyresnių nei 80 metų amžiaus asmenų hospitalizacijų, anot tyrimo, sumažėja 80 proc. Jau po pirmojo skiepo sumažėjo ir mirčių – daugiau nei 85 proc. tarp vyresnių nei 70 metų amžiaus pacientų. Tiesa, čia kol kas turimi tik „Biontech“/“Pfizer“ vakcinos duomenys.„Jei būsime kantrūs ir duosime laiko šiai vakcinacijos programai parodyti visą savo poveikį, artimiausiais mėnesiais ji, tikėtina, leis gyventi visiškai kitaip“, - sakė vyriausybės vyriausiojo patarėjo medicinos klausimais pavaduotojas Jonathanas Van-Tamas. Sveikatos sekretorius Mattas Hancockas pabrėžė, kad vyresnių nei 80 metų amžiaus žmonių grupėje pastaruoju metu mirė daug mažiau koronavirusu užsikrėtusių ligonių. Ženkliai sumažėjo ir ligoninėse gydomų pacientų skaičius. Tai esą vakcinacijos programos efektas.


Jungtinėje Karalystėje iki šiol pirmąją vakcinos nuo koronaviruso dozę gavo per 20 mln. žmonių. Tai daugiau nei kas trečias suaugęs gyventojas. Vyriausybės tikslas yra iki liepos pabaigos pirmąją vakcinos dozę pasiūlyti visiems suaugusiems gyventojams.