Masinės vakcinacijos registracija neatlaikė susidomėjimo: SAM žada, kad sistema strigs tik laikinai

Masinės vakcinacijos registracija neatlaikė susidomėjimo: SAM žada, kad sistema strigs tik laikinai


Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tikina, kad registracijos skiepui nuo COVID-19 sistema pirmadienį prasidėjus masinei vakcinacijai užstrigo neatlaikiusi didelių vartotojų skaičių, tačiau greitu metu vėl turėtų pradėti veikti. Visgi ministras džiaugėsi, kad stringanti sistema tik parodo, jog yra gana daug norinčių pasiskiepyti žmonių.


„Tiek, kiek aš žinau, tai atsirado problemų ne pačioje registracijos sistemoje, bet būtent elektroniniuose valdžios vartuose, kurie matyt neatlaikė to norinčių skaičiaus“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo A. Dulkys, kartu pažymėdamas, kad sistema antroje dienos pusėje greičiausiai vėl pradės veikti tinkamai.


„Sistema, man atrodo, po pietų susireguliuos, srautas sumažės“, – sakė ministras.


Visgi A. Dulkys mano, kad stringanti sistema yra geras ženklas, jog norinčių pasiskiepyti yra itin daug. Ministras pažymi, kad vakcinų Lietuva turi pakankamai.


„Negerai, kad užstrigo, bet smagu, jog, kiek mane informavo, per kelias valandas šiandien registravosi tiek žmonių, kiek per visą praėjusį pirmadienį nesiregistravo. Tai yra labai gera žinutė, nes vakcinų tikrai yra, jų bus dar daugiau“, – mano A. Dulkys.

REKLAMA


ELTA primena, kad gyventojų vakcinacija nuo koronaviruso (COVID-19) pagal amžiaus grupes pirmadienį pasiekė galutinį etapą: prasidėjus masinei vakcinacijai registruotis skiepui kviečiami visi asmenys, sulaukę 16 metų.


Pilnametystės dar nesulaukę jaunuoliai gali būti skiepijami tik „Comirnaty“ vakcina, nes tai leidžia šios vakcinos registracijos sąlygos. „Moderna“, „Vaxzevria“ ir „Janssen“ vakcinos yra registruotos žmonių nuo 18 metų skiepijimui, primena Sveikatos apsaugos ministerija.


Gyventojai kviečiami registruotis vakcinacijai internetu www.koronastop.lt arba, jeigu nėra galimybės to padaryti, skambinti Karštosios linijos numeriu 1808.


Pirmadienio ryto 6.00 val. SAM pateiktais duomenimis, šalies vakcinacijos centruose yra daugiau nei 44 tūkst. laisvų vakcinų, kuriomis gyventojai yra kviečiami skiepytis pirmąja doze.


Internetu gyventojas gali registruotis pats, taip gali užregistruoti kitą asmenį, pavyzdžiui, šeimos narį.

REKLAMA


Registruodamiesi gyventojai gali rinktis tiek savivaldybę, kurioje nori skiepytis, tiek vakciną. Internetinė registracijos sistema parodo, kiek ir kokių laisvų vakcinų yra skirtinguose vakcinacijos centruose.


Užsiregistravę gyventojai SMS žinute gaus patvirtinimą, kuriame bus nurodyta pasirinkta vakcina, vizito data ir laikas, vakcinacijos centro adresas bei registracijos numeris. Žinutės siuntėjas yra „COVID-19“, pranešimo tekstas formuojamas automatiškai nenaudojant savitųjų lietuviškų raidžių.


Gyventojų prašoma atvykti iki nurodyto vakcinacijos laiko likus bent 10 minučių ir su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.


Antros dozės datą ir laiką registracijos sistema nustato automatiškai, pagal vakcinų gamintojų ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomenduojamus intervalus: „Comirnaty“ vakcinai – po 21 dienos; „Moderna“ – po 28 dienų; „Vaxzevria“ – po 12 savaičių.


Jeigu gyventojas negali atvykti nurodytu laiku, jis gali pasikeisti antros dozės datą ir laiką prisijungęs prie registracijos sistemos arba paskambinęs Karštosios linijos numeriu 1808.


„Comirnaty“ ir „Moderna“ antrą vakcinos dozę galima tik pavėlinti. Datą keisti galima tik tą savaitę, kurią numatytas automatiškai paskirtas antrosios dozės laikas.


„Vaxzevria“ galima paankstinti antrą dozę, jei dėl objektyvių priežasčių gyventojas negali laukti 12 savaičių. To padaryti pačiam nepavyks. Reikia kreiptis nurodytais kontaktais, kuriuos galima rasti www.koronastop.lt, „Vakcinacijos“ skirtuke, skiltyje „Vakcinacija savivaldybėse“. Pavėlinti skiepą galima patiems savaitės ribose. Datą keisti galima tik tą savaitę, kurią numatytas automatiškai paskirtas antrosios dozės laikas.