Prezidentūra optimistiškai žvelgia į ateitį: tikimės, kad kovo mėnesį įvyks lūžis tiekiant vakcinas

Prezidentūra optimistiškai žvelgia į ateitį: tikimės, kad kovo mėnesį įvyks lūžis tiekiant vakcinas


Prezidentūra teigia, kad jau kovo mėnesį galima tikėtis lūžio apsirūpinant skiepais nuo COVID-19.


„Europos Komisija teigia, kad per sausį vasarį ES pasieks nepakankamas kiekis vakcinų, tačiau kovą jau įvyks lūžis. Norisi tuo tikėti. Kovą turėtume gauti 300 tūkstančių dozių, jei viskas vyks pagal planą“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė G. Nausėdos vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė.  


Pasak jos, sklandus ir skaidrus skiepų tiekimo užtikrinimas bus pagrindinė žinutė, kurią G. Nausėda akcentuos dalyvaudamas šią savaitę vyksiančioje Europos Vadovų Taryboje (EVT).


„Vakcinos, vakcinų grafikai, tiekimo skaidrumas, reikia, kad nebūtų pertrūkių tiekiant vakcinas, reikia, kad visas ES šalis pasiektų reikiami kiekiai (...). Taigi pagrindinė žinutė yra vakcinos, vakcinos ir dar kartą vakcinos“, – teigė ji, pakartodama, kad prezidentas išlieka tos nuomonės, kad pasiekti kolektyvinį imunitetą nuo COVID-19 dar vidurvasarį yra įmanoma.


„Prezidentas išlieka tos nuomonės, kad vasarą reikėtų pasiekti, kad 70 procentų visuomenės būtų vakcinuota, kad išsivystytų kolektyvinis imunitetas. Tai leistų atgniaužti karantino suvaržymus. Žinoma mūsų visa ekonomika, dabar kenčianti nuo karantino, galėtų gauti naują postūmį“, – sakė ji.