S. Skvernelis: griežtesnių priemonių būtų imamasi vienu atveju

S. Skvernelis: griežtesnių priemonių būtų imamasi vienu atveju


Premjeras Saulius Skvernelis sako tikįs, kad epidemiologinę situaciją šalyje galima suvaldyti ir nesiimant griežtų priemonių bei draudimų. Anot jo, ir taikant rekomendacinio pobūdžio priemones galima užtikrinti stabilią situaciją šalyje.


„Rekomendacijos labai aiškios. Jei tų rekomendacijų nesilaikys – tada įstatymas numato galimybę daugiau nei vienoje savivaldybėje paskelbti lokalų karantiną ir be savivaldybės sutikimo ar kreipimosi. Bet tikiuosi, kad to nereikės. Matau reakcijas iš savivaldos, ypač ten, kur situacija yra sudėtingesnė ir grėsmingesnė. Visgi manau, kad yra šansas, jog bandysime tokiu rekomendacijų būdu stabilizuoti situaciją“, – Seime vykusioje spaudos konferencijoje žurnalistams kalbėjo premjeras.


S. Skvernelis pažymėjo tikįs, kad epidemiologinę padėtį šalyje stabilizuoti galima ir nenaudojant griežtų apribojimų.


„Jeigu rezultatų mes galime pasiekti neįvedinėjant griežtų priemonių – tą turime ir daryti. Aš visgi manau, kad tos priemonės, kurios yra taikomos – primygtinės rekomendacijos – jos tikrai gali situaciją suvaldyti“, – teigė jis, pridurdamas, kad griežtesnių sprendimų būtų imamasi tik vienu atveju.

REKLAMA


„Vienintelis dalykas, kuris verstų daryti kitus žingsnius, tai bus mūsų sveikatos sistemos perkrovimas arba galima grėsmė, jei mes užsipildysime tuos pajėgumus, kurie numatyti COVID-19 pacientų gydymui“, – tvirtino premjeras.


Kurios savivaldybės atsidurs rizikos zonoje, teigė S. Skvernelis, paaiškės rytoj (trečiadienį).


„Pamatysime rytoj, kai bus suskirstytos savivaldybės į tris kategorijas. Tada galėsim spręsti. Dabar jų yra iki 20“, – sakė jis.


S. Skvernelis: 13-oji pensija nėra rinkiminis triukas

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad 13-oji pensija nėra rinkiminis triukas, o socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio teiginį, kad 13-oji pensija turėtų būti sukonstruota išmintingiau, vertina kaip ministro asmeninę nuomonę.


„Matyt, vertinčiau kaip asmeninę nuomonę. Tai nėra rinkiminis triukas, jei nuosekliai žiūrėtume, tas idėjas jie kėlė pakankamai seniai, nuo, matyt, pirmų kadencijos dienų (...). Seimas turi priimti sprendimą, nes dabar Vyriausybės teikiamame biudžeto projekte negali būti išlaidų, kurios nėra įtvirtintos įstatyme. Ir jeigu Seimas palaikys ir priims sprendimą, o manau, kad dėl jo balsuos, ir tikiuosi, kad tas sprendimas bus teigiamas, tuomet Vyriausybė turi numačiusi finansavimo šaltinius, jeigu reikėtų įgyvendinti vienokį ar kitokį įstatymą“, – spaudos konferencijoje sakė premjeras.

REKLAMA


S. Skvernelis taip pat teigė, kad įstatymo projektas dėl 13-osios pensijos galėtų būti tobulinamas įvairiais aspektais.


„Pats įstatymas taip pat gali būti tobulinamas neatsisakant pačios idėjos. Vėlgi, mes galime diskutuoti, ar visiems ta 13-oji pensija turi būti vienoda, ar turėtų būti atsižvelgta į jų proporcijas, į dirbančiųjų stažą ir sumokėtus mokesčius. Yra įvairių variantų, nes suma gali būti įvairi. Manau, kad ši idėja yra labai svarbi, tą mes turime padaryti. Senjorams reikia papildomų pajamų, tik klausimas, kaip apsispręs Seimas“, – teigė jis.


Visgi S. Skvernelis nebuvo linkęs įvardinti galimų 13-osios pensijos finansavimo šaltinių ir teigė, kad „kai bus įstatymas, bus įvardintas ir (finansavimo – ELTA) šaltinis.


Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad jei vadinamoji 13-oji pensija galėtų atsirasti, siūlymas dėl jos turėtų būti sukonstruotas „daug išmintingiau“ nei dabar pateikta Seime. Pasak jo, jeigu norima lygiavertės pensijos visiems, reikėtų mąstyti apie valstybės biudžetą.


Finansų ministro Viliaus Šapokos teigimu, kitų metų biudžete neišvysime 13-osios pensijos, tuo metu premjeras Saulius Skvernelis ir „valstiečių” lyderis Ramūnas Karbauskis sakė, kad dėl to nuspręs ne finansų ministras, o visa Vyriausybė ir Seimas.


S. Skvernelis taip pat sakė, kad jei Seimas priims įstatymą dėl vadinamosios 13-os pensijos, Vyriausybė numatys tam finansavimo šaltinius.