R. Karbauskis: konservatoriai savo lubas jau pasiekė

R. Karbauskis: konservatoriai savo lubas jau pasiekė


„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis įvardino priežastį, kodėl po pirmojo Seimo rinkimų turo galimybės sudaryti valdančiąją koaliciją pasislinko į dešinę. Politiko teigimu, situaciją kiek pakoregavo pirmą kartą savo gyvenime balsuoti atėjęs rinkėjas.


„Aišku viena – mes po sunkios nakties paskaičiavome – akivaizdu, kad į rinkimus atėjo 9 proc. rinkėjų, kurie tikriausiai pirmą sykį juose dalyvavo. Jie balsavo už Laisvės partiją. Šioje situacijoje, aišku, kad iš tų rinkėjų, kurie dalyvavo 2016 m..., galima daryti prielaidą, kad dalyvavo apie 38 proc. Tai paaiškina tą skirtumą, kuris dabar yra po pirmojo turo“, – teigia „valstiečių“ lyderis, kurio vedama partija pagal jau iškovotų mandatų skaičių kol kas lieka už konservatorių nugarų.


Tačiau, R. Karbauskio įsitikinimu, konservatorių pirmavimas dar nieko nereiškia ir centro kairės koalicija yra vis dar įmanoma. Jo teigimu, patys konservatoriai pasiekė savo galimybių maksimumą, tad po antrojo rinkimų turo situacija dar gali pakrypti kairiesiems palankia linkme.


„Mūsų pagrindinis konkurentas Seimo rinkimuose savo lubas tikriausiai pasiekė. Jei žmonės iš tikrųjų ateis į rinkimus, aktyviai dalyvaus antrajame rinkimų ture – tai rinkimų rezultatą nulems jų apsisprendimas. Jei tai bus sprendimas, kuris bus palankus centro kairės partijoms... Tai tokiu atveju rinkimų rezultatas dar toli gražu yra neaiškus“, – Seime žurnalistams teigė R. Karbauskis.

REKLAMA


„Dabar svarbiausia sutelkti paramą centro kairės partijų kandidatams: „valstiečių“ paramą kitoms centro kairės partijoms ir kitų partijų paramą mūsų atžvilgiu“, – pridūrė politikas.


R. Karbauskis: dabartinis Seimas turėtų priimti sprendimą dėl 13-osios pensijos


„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad dar šioje Seimo kadencijoje Seimas turėtų priimti sprendimą dėl siūlymo įteisinti 13-ąją pensiją.


„Seimas turėtų priimti šitą sprendimą“, – žurnalistams antradienį sakė R. Karbauskis.


Jis tikino, kad šis siūlymas niekaip nebuvo susijęs su rinkimais.


„Tai ne Lietuvos išmislas, 13-oji pensija yra įteisinta daugybėje Europos Sąjungos šalių, taip pat ir kaimyninėje Lenkijoje. Mūsų ekonominė situacija yra tokia ir rezervai „Sodroje“yra tokie, kad mes sau galime tai leisti. Jeigu politikai skelbia pareiškimus, kad mes to negalime daryti, čia jų atsakomybės klausimas“, – sakė R. Karbauskis.


Kiek anksčiau antradienį finansų ministras Vilius Šapoka sakė, kad kitų metų biudžete neišvysime 13-osios pensijos.


R. Karbauskis pabėržia, kad finansų ministras negali kalbėti už Vyriausybę ir Seimą.


„Finansų ministras gali sakyti, ką pats mano, bet negali kalbėti už Vyriausybę ir už Seimą. Šitoje vietoje finansų ministras, kadr kas jis būtų, vykdys Vyriausybės ir Seimo nutarimus bei įstatymus“, – sakė R. Karbauskis.

REKLAMA


Pataisą teikiančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narys Zbignevas Jedinskis sakė, kad 13-oji pensija siektų 200 eurų, ji būtų išmokama kiekvienų metų gruodį.


R. Karbauskis: dėl koalicijos formavimo nesikalbame su niekuo


Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikina, kad kol kas jo vadovaujama partija dėl galimo koalicijos formavimo nesitaria su niekuo. Politikas taip pat akcentuoja, kad antrajame Seimo rinkimų ture „valstiečiams“ reikia laimėti bent 24 mandatus, norint formuoti valdančiąją daugumą.


„Mes dėl koalicijos galimo formavimo nesikalbame su niekuo. Nei Saulius Skvernelis nesikalba, nei aš nesikalbu dėl koalicijos kūrimo. Mes kalbamės dabar dar tik su kandidatais, su kolegomis apie tai, kad padėtume vieni kitiems antrajame rinkimų ture“, – žurnalistams Seime teigė R. Karbauskis.


Politikas taip pat pabrėžia, kad rinkimai pasibaigs tik antrajame rinkimų ture, tada, pasak jo, ir paaiškės, kas turės daugiau mandatų: ar centro kairė, ar dešinė.


Pasak R. Karbauskio,norint, kad „valstiečiai“ formuotų valdančiąją daugumą, jo vadovaujamai partijai reikia laimėti 24 mandatus antrajame Seimo rinkimų ture.


„Mes turime turėti plius tikriausiai 24, kad galėtume tikėtis formuoti valdančiąją koaliciją, tai yra iš tų kandidatų, kurie dabar dalyvauja, tik devyni galėtų pralaimėti“, – sakė „valstiečių“ lyderis.


„Tai tikrai nemažai dar pralaimėti gali, kad mes vis dėlto galėtume formuoti valdančiąją daugumą“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis įvertino pirmąjį rinkimų turą: LVŽS skaičiai tikrai yra optimistiniai


Premjeras Saulius Skvernelis tiek savo, tiek Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pasirodymą per pirmąjį Seimo rinkimų turą vertina labai gerai. S. Skvernelis neslepia, kad pokalbiai su kitomis partijomis dėl kairiosios koalicijos vyksta, ir jie viliasi, kad po antrojo rinkimų turo LVŽS formuos daugumą.„Vertinu labai gerai, kadangi tiek, kiek buvo laiko dirbti, ir dar tai, kad apygarda pasikeitė iš esmės, tai Vilniuje esu vienintelis iš kairiosios pakraipos politikų, kurie pateko į antrą turą (...) Po ketverių metų valdžioje ir tokiomis sudėtingomis sąlygomis dirbant, tai yra labai neblogas rezultatas. Tikiuosi, kad jis bus sustiprintas vienmandatėse. Skaičiai tikrai yra optimistiniai“, – žurnalistams Seime teigė premjeras.


Pasak jo, antrasis rinkimų turas gali labai pagerinti LVŽS situaciją.


„Taip, be abejo, antras turas gali koreguoti ženkliai ir esmingai rezultatus. Visko gali būti (...) Vyksta pokalbiai su visais (...) Kol kas tai nerimti pokalbiai, norint, kad kairioji koalicija susiformuotų, reikia, kad žmonės dalyvautų rinkimuose ir antrame ture labai aiškiai pasakytų savo poziciją“, – sakė jis.