Būsimajame Seime į daugiausia mandatų pretenduoja TS-LKD, LVŽS ir Darbo partija

Būsimajame Seime į daugiausia mandatų pretenduoja TS-LKD, LVŽS ir Darbo partija


Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai būsimajame Seime pretenduoja gauti daugiausiai mandatų – 23. Tai rodo Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) preliminarūs pirmadienio ryto 7 val. Seimo rinkimų pirmojo turo duomenys, gauti iš visų 71 rinkimų apygardų. Dar trūksta balsavimo rezultatų iš kelių rinkimų apylinkių.


Antroje vietoje atsidūrę „valstiečiai“ gali gauti 16 mandatų, Darbo partija – 9, socialdemokratai ir Laisvės partija – po 8 mandatus. Liberalų sąjūdis turėtų gauti 6 mandatus.


Pirmoji mandatų naujame Seime negausianti partija yra, pirmadienio ryto 7.00 val. duomenimis, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, už kurią balsavo 4,81 proc. rinkėjų. Ko gero, ši partija jau neperžengs 5 proc. barjero.


Vienmandatėse apygardose buvo renkamas 71 Seimo narys, taikant dviejų turų sistemą, o daugiamandatėje rinkimų apygardoje išrenkama 70 Seimo narių, taikant proporcinę sistemą.


Partijos kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų (dalyvauja skirstant mandatus) tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 5 procentai rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.