R. Karbauskis: dėl e.sveikatos sistemos problemų kalčiausias R. Masiulis

R. Karbauskis: dėl e.sveikatos sistemos problemų kalčiausias R. Masiulis


„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia nematąs bendrapartiečio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atsakomybės dėl liepos mėnesį sutrikusios ir daugiau nei savaitę neveikusios e.sveikatos sistemos. Jo teigimu, kalčiausias šioje istorijoje yra buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis.


„Šioje vietoje turėtų būti pretenzijos ne Verygai, o Registrų centrui ir tiems žmonėms, kurie turėjo susitvarkyti. Žmogus, kuriam reikia pakabinti lentelę su užrašu, kodėl taip yra – tai yra Rokas Masiulis“, – „Žinių radijui“ teigė politikas.


„Registrų centras niekada nebuvo pavaldus Sveikatos apsaugos ministerijai. Registrų centras buvo pavaldus Susisiekimo ministerijai: tada, kai reikėjo priimti sprendimus, jai vadovavo Rokas Masiulis. Jis turėjo priimti sprendimus, bet jų nesugebėjo priimti dvejus metus“, – aiškino „valstietis“.


Registrų centro sistemos sutriko liepos 20-ąją, kai Vilniuje po praūžusios liūties trūko vamzdis ir buvo užlietos serverinės. Vanduo pateko į Registrų centro Duomenų centro patalpas.


e.sveikatos sistema neveikė daugiau nei savaitę.


Pasak „valstiečių“ lyderio, A. Verygą e.sveikatos sistemos kontekste būtų galima minėti tik kalbant apie proveržį ir darbus, kurie prasidėjo jam atsisėdus į ministro kėdę.


„Ministrui reikėtų pasakyti, kad jie šaunuoliai, kad sugebėjo tą reikalą išjudinti. Prieš mums laimint rinkimus (į e.sveikatos sistemą – ELTA) buvo sukišti pinigai... Yra pavardės konservatorių – Langaičio, buvusio Seimo nario... Buvo sukišti milijonai, dešimtys milijonų eurų ir niekas neveikė. Ši sistema net neveikė, o po to ja net nebandė naudotis, kol neatėjo Veryga ir neišjudino šio klausimo“, – apibendrino R. Karbauskis.

REKLAMA


R. Karbauskis apie pareikštus įtarimus sveikatos apsaugos viceministrei: matau aiškią politinę potekstę


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) įtarimai sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei, laikui bėgant, subliūkš ir bus nepagrįsti, įsitikinęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Jo teigimu, koronaviruso pandemijos metu skelbti viešuosius pirkimus buvo neįmanoma, o pirkti sveikatos priemones reikėjo greitai.


„Man ši situacija primena, kad, kuomet vyksta gaisras pas kaimyną, kaimynai, už lango susėdę, stebi, kaip dega kaimyno namas. Po to, kai gaisras beveik užgesintas, jie pasiima kibirus, ateina ir sako, kad jūs neteisingai gesinote. Man matosi tokia situacija, kad tie žmonės, kurie nepriiminėjo sprendimų, kurie tiesiog sėdėjo apkasuose ir nieko nedarė, šiandien pradeda šnekėti, kad kažkas buvo daroma ne taip. Juk kalbama apie viešuosius pirkimus, jeigu būtų buvę viešieji pirkimai skelbiami ir būtų vykę paprasta tvarka, tai mes iki šiandien nebūtume gavę tų priemonių, kurias tuo momentu turėjo gauti“, – „Žinių radijui“ sakė R. Karbauskis.


R. Karbauskio įsitikinimu, FNTT įtarimai subliūkš, nes, jo įsitikinimu, nei Sveikatos apsaugos ministerija, nei Vyriausybė pandemijos metu korupcija tikrai neužsiminėjo.

REKLAMA


„Aš kvestionuoju labai daug dalykų. Jeigu mes žiūrėsime, kiek sykių bliūško įvairūs kaltinimai. Jūs man pasakykite, kuri byla, dabar esanti teisme, kuri būtų susijusi, juk bliūško viskas. Bet šioje situacijoje aš matau aiškią politinę potekstę. Aš esu įsitikinęs, kad nei ministerija, nei Vyriausybė neužsiminėjo korupciniais dalykais. Dabar kaltinimai, kodėl jūs vykdėte neskelbtus pirkimus. Tuo momentu nebuvo galimybės elgtis kitaip“, – teigė jis.


Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktoriaus pavaduotojas Arūnas Siniauskas antradienį teigė, kad didžioji dalis viešųjų pirkimų, susijusių su COVID-19, vyko neskelbiamų derybų būdu. Tuo metu R. Karbauskis įsitikinęs, kad skelbti viešųjų pirkimų buvo neįmanoma.


„Viešųjų pirkimų tarnyba aš iš viso nežinau, kur dingčiau, aš atsistatydinčiau jų vietoje. Nes šnekėti, kad tuo momentu reikėjo daryti kitaip pirkimus, tai absoliutus nonsensas. Juk tuo momentu nebuvo įmanoma“, – stebėjosi R. Karbauskis.


Pirmadienį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) įtarimų susilaukė sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė. Kaip teigia FNTT, atliekamame tyrime dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo L. Jaruševičienė įtariama galimu piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bei įgaliojimų viršijimu. FNTT teigimu, iš viso šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai kol kas pareikšti šešiems asmenims.


Įtarimų susilaukusi L. Jaruševičienė įteikė prašymą atleisti ją iš pareigų.


Prieš dvi savaites Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė apie atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėtų veiksmų, susijusių su didelės vertės koronaviruso reagentų pirkimu. Įtarimai prekyba poveikiu pareikšti tuomečiam Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentui Šarūnui Narbutui. Sulaukęs įtarimų, jis iš šių pareigų pasitraukė.